, sobota 6 czerwca 2020
Biblioteka Miejska: Izrael i nie tylko
Autor opowiedział o najważniejszych z jego perspektywy, opowieściach, które usłyszał, a także jak wygląda jego warsztat pracy nad tak dużymi projektami reporterskimi. fot: Biblioteka Miejska w CieszynieDodaj do Facebook

Biblioteka Miejska: Izrael i nie tylko

ICZ
Biblioteka Miejska: Izrael i nie tylko

W poniedziałkowe popołudnie w cieszyńskiej Bibliotece po raz kolejny odbyło się spotkanie autorskie, tym razem było to spotkanie z reporterem Pawłem Smoleńskim. Jest on autorem kilku książek między innymi: „Wnuki Jozuego”, „Izrael już nie frunie” czy „Oczy zasypane Piaskiem”.

Spotkanie poprowadziła Ilona Majewska, której pytania skierowane do autora dotyczyły między innymi najnowszej książki "Wnuki Jozuego”, a także długoletniej reporterskiej obecności autora Izraelu, jak z jego perspektywy zmieniała się sytuacja polityczna, jak wpływała i wpływa ona na codzienne życie Izraelczyków i Palestyńczyków. Były pytania o historię Hebronu, jako świętego miasta dla obu religii, a równocześnie areny konfliktu, o różnice pomiędzy Zachodnim Brzegiem, a Strefą Gazy - jak kształtują się losy ludzi w okupowanych strefach. Autor opowiedział o najważniejszych z jego perspektywy, opowieściach, które usłyszał, a także jak wygląda jego warsztat pracy nad tak dużymi projektami reporterskimi.

Podczas krótkiej rozmowy, którą udało mi się przeprowadzić przed spotkaniem z czytelnikami, pan Paweł przyznał, że praca nad pisaniem takiej książki nie jest łatwa, a zbieranie materiałów trwa długo. Kolejnym miejscem poza Bliskim Wschodem które jest w kręgu zainteresowań autora, jest Ukraina.

Pomimo iż był to początek tygodnia, to zainteresowanych tym tematem nie zabrakło.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama