, czwartek 17 stycznia 2019
Bezpieczni w służbie - szkolenie z samoobrony
Szkolenie miało na celu podniesienie umiejętności funkcjonariuszy mających bezpośredni i stały kontakt z osobami pozbawionymi wolności do podejmowania skutecznych działań samoobrony w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. fot: ZK CieszynDodaj do Facebook

Bezpieczni w służbie - szkolenie z samoobrony

mat.pras.
W Zakładzie Karnym w Cieszynie odbyło się szkolenie z technik samoobrony przeprowadzone przez funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej.

Szkolenie miało na celu podniesienie umiejętności funkcjonariuszy mających bezpośredni i stały kontakt z osobami pozbawionymi wolności do podejmowania skutecznych działań samoobrony w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Należy podkreślić, iż funkcjonariusze Służby Więziennej wykonując codzienne obowiązki służbowe mają ciągły kontakt z groźnymi przestępcami oraz osobami skłonnymi do agresywnych i nieprzewidywalnych reakcji. Osadzeni bowiem często okazują agresję fizyczną i werbalną wobec przełożonych oraz współosadzonych.

Funkcjonariusze Służby Więziennej z racji specyfiki pełnionych obowiązków cyklicznie podnoszą swoje umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Uczestnikami zajęć byli wychowawcy oraz funkcjonariuszki służby zdrowia. Prowadzący szkolenie, operatorzy GISW, główny nacisk kładli na praktyczną stronę ćwiczeń, które odbywały się w dyżurkach wychowawców i ambulatorium. Podkreślali, iż w skutecznej samoobronie, w sytuacji zagrożenia, należy wykorzystywać dostępne przedmioty. Zwracali także uwagę na bezpieczne zaprojektowanie miejsca pracy i właściwą organizację wykonywania obowiązków służbowych. W oparciu o symulacje i prawdopodobne zdarzenia funkcjonariusze doskonalili swoją wiedzę i umiejętności odparcia ataku oraz umiejętności niwelowania agresywnego zachowania osadzonych w trakcie np. rozmów wychowawczych.

W planie tegorocznych szkoleń przewidziane są kolejne ćwiczenia i warsztaty praktyczne podnoszące kompetencje funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama