, środa 22 maja 2019
Będzie kolejna okazja do oznakowania
4 sierpnia na moście Przyjaźni w godzinach od 9:00 do 15:00 fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Będzie kolejna okazja do oznakowania

DR
W powiecie cieszyńskim podczas dwóch tegorocznych akcji udało się oznakować już około 200 rowerów. W planach jest drugie tyle. Kolejna okazja do tego pojawi się 4 sierpnia na moście Przyjaźni w godzinach od 9:00 do 15:00.

Oznakować rower może osoba, która ukończyła 18 lat i mieszka na terenie powiatu cieszyńskiego. Aby to potwierdzić trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości. Oprócz tego warto pamiętać o fakturze lub rachunku za zakup roweru lub oświadczeniu informującym, że jest się właścicielem roweru, a także o zgodzie na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych. Przed oznakowaniem należy również zadbać o czystość roweru i jego odpowiednie wyposażenie. To oznacza posiadanie z przodu co najmniej jednego światła pozycyjnego barwy białej lub żółtej selektywnej, z tyłu co najmniej jednego światła odblaskowego barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jednego światła pozycyjnego barwy czerwonej z tyłu. Ponadto trzeba zadbać o co najmniej jeden sprawnie działający hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama