, sobota 4 lipca 2020
Akcja „Sprzątanie Świata”
Tegoroczna, już 25. edycja, przebiegała pod hasłem „Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej”. fot: por. Tomasz GłasekDodaj do Facebook

Akcja „Sprzątanie Świata”

por. Tomasz Głasek
Dzięki inicjatywie funkcjonariuszy Służby Więziennej, osadzeni Zakładu Karnego w Cieszynie z Oddziałem Zewnętrznym w Bielsku Białej mieli możliwość, po raz kolejny uczestniczyć w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”.

Tegoroczna, już 25. edycja, przebiegała pod hasłem „Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej”. Fundacja Nasza Ziemia, organizator akcji zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie. Ważne, aby śmieci trafiały do odpowiednich pojemników i aby stały się wstępnie posegregowanym surowcem wtórnym.

W Zakładzie Karnym w Cieszynie osadzeni uczestniczyli w wystawie związanej z ekologią i segregowaniem odpadów. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska poprzez wyuczenie nawyków zachowań proekologicznych np. zbiórki zużytych baterii i makulatury, zbiórki nakrętek z butelek PET przekazywanych później na cele charytatywne. Działania te prowadzone są za murami więzienia przez cały rok.

Ponadto w Oddziale Zewnętrznym w Bielsku Białej osadzeni porządkowali okolice Potoku Kamienickiego i ulicy Karbowej, gdzie zebrano około 10 worków śmieci.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama