, piątek 3 lipca 2020
Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" w Beskidach
Orły przednie, czyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie fot: mat.prasDodaj do Facebook

Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" w Beskidach

Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" w Beskidach


Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" w Beskidach


Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" w Beskidach


Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" w Beskidach

Gdzie w Polsce turysta górski może dostrzec orła przedniego? Coraz więcej takich miejsc! Od dziś symbol naszej akcji "Śmieci skrzydeł nie mają" będzie strzec górskiej przyrody w Beskidzie Śląskim.

26 września lokalne orły przednie, czyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie pod opieką nauczycielek: Moniki Klocek – wychowawczyni klasy 7b oraz pani Pauliny Ogrockiej poleciały w Beskidy, a dokładnie w Beskid Śląski do popularnych schronisk na Szyndzielni i Klimczoku.

Uczestniczyli w ekowarsztatach, przykręcali tabliczki z bohaterem naszego cyklu akcji, delektowali się schroniskowymi przysmakami, sprzątali szlak...

Kolejna akcja (24 września orzeł przedni zadomowił się w Górach Stołowych) znowu udała się rewelacyjnie! A wszystko dzięki pomocy Koalicji Recykling Górom, którą wsparła Fundacja PlasticsEurope Polska oraz Asekol i Enviropol.

To dopiero początek! Dominik Dobrowolski (ekolog i podróżnik, pomysłodawca akcji Śmieci skrzydeł nie mają) i spółka zadbają o znaczący wzrost populacji orłów przednich w Beskidach. Dzisiejsze wydarzenie zainaugurowało cykl działań w tutejszym paśmie. W ramach każdej akcji oprócz wypraw górskich będą organizowane zbiórki elektroodpadów, które wspiera Asekol i Enviropol z Gliwic. Dzięki zbiórkom szkoły pozyskują dodatkowe fundusze na wycieczki.

Reasumując – sprzątamy w dolinach i górach! W końcu to Recykling Górom!

Więcej inf.: facebook.com/recyklinggorom

Z górskim pozdrowieniem

Piotr Drozdowicz - asystent akcji "Śmieci skrzydeł nie mają"

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama