, środa 5 sierpnia 2020
29. Święto Trzech Braci za nami
Wiele działo się przez ostatni weekend w Cieszynie, a to za sprawą 29. odsłony Święta Trzech Braci, które po raz kolejny przyciągnęło do nadolziańskiego miasta tłumy.  fot: DRDodaj do Facebook

29. Święto Trzech Braci za nami

KT
Wiele działo się przez ostatni weekend w Cieszynie, a to za sprawą 29. odsłony Święta Trzech Braci, które po raz kolejny przyciągnęło do nadolziańskiego miasta tłumy.

Święto Trzech Braci tradycyjnie otworzyły barwne korowody, które przeszły na Most Przyjaźni z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Tam odbyło się powitanie burmistrzyń obu miast – Gabrieli Staszkiewicz i Gabrieli Hřebačkovej. Podzielono się również strudlem z jabłkiem. Następnie wszyscy uczestnicy korowodu przeszli na cieszyński Rynek, gdzie wysłuchali legendy o założeniu miasta przedstawionej przez wieloletniego dyrektora, obecnie aktora i reżysera Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, Karola Suszkę. Burmistrzynie przekazały również klucz do miasta dyrektorom ośrodków kultury po obu stronach Olzy – Sabinie Stiller i Adamowi Cieślarowi.

Po tej uroczystości można było rozpocząć trzydniowe świętowanie. Na scenie na Rynku wystąpiły, takie gwiazdy, jak: Margaret, Grubson, Wanda i Banda, Nocny Kochanek, Ramolsi, Kabaret pod Wyrwigroszem, The Postman, Mateusz Mijal. Przed publicznością zaprezentowali się również uczniowie Akademii Dźwięku – Daj Głos w Cieszynie i AGG – Amatorska Grupa Gitarowa. Na Starym Targu w tym roku zagościły nieco inne atrakcje, niż w poprzednich latach. Pojawiła się scena z programem dla całych rodzin, na której wystąpili aktorzy Sceny Lalek Bajka Teatru Cieszyńskiego, laureaci festiwalu piosenki przedszkolnej, Studio Tańca Releve, Mała Szkoła Baletu i Teatr Tańca Marioli Ptak, Zespół Pieśni i Tańca Janiny Marcinkowej, Zespół Tańca Żydowskiego i Izraelskiego Klezmer, uczniowie cieszyńskich szkół z musicalem „Włosy na błysk”, Miejska Orkiestra Dęta „Cieszynianka”, Siostry Wajs i Stonoga, Polandia oraz uczniowie cieszyńskich szkół z fragmentami musicalu „Klucz”. Odbyły się również różnorodne warsztaty dla dzieci.

Świętu Trzech Braci jak zwykle towarzyszyło wiele innych wydarzeń: Święto Cieszyńskiej Wenecji, wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki 12, w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, na Zamku Cieszyn i w Książnicy Cieszyńskiej, kiermasz książki używanej przed siedzibą Biblioteki Miejskiej, turniej golfowy, mecz tenisa ziemnego - Cieszyn kontra Czeski Cieszyn, mecz piłki nożnej - Cieszyn kontra Łowicz, turniej piłkarskich drużyn młodzieżowych, bieg na orientację i turniej strzelecki.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama