, czwartek 4 czerwca 2020
27 kwietnia otwarcie dworca
Od 28 kwietnia, dworzec zostanie udostępniony pasażerom i przewoźnikom. fot: Małgorzata PerzDodaj do Facebook

27 kwietnia otwarcie dworca

red./mat.pras.
Uroczyste otwarcie dworca zaplanowane zostało na dzień 27 kwietnia br. Od 28 kwietnia, dworzec zostanie udostępniony pasażerom i przewoźnikom.

Od soboty przewoźnicy nie będą już korzystać z tymczasowych przystanków zlokalizowanych na parkingu przy ul. Dojazdowej. Na terenie węzła przesiadkowego zainstalowane zostanie jeszcze nagłośnienie oraz zamontowane zostaną tablice elektroniczne, za pomocą których prezentowane będą informacje o odjeżdżających autobusach i pociągach. Wnętrze budynku zostanie zaaranżowane w meble służące podróżnym. Będzie to jednak dopiero pierwszy etap realizacji projektu „Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Projekt zostanie ostatecznie zakończony w sierpniu br., kiedy to zostanie wdrożony bilet elektroniczny w cieszyńskiej komunikacji miejskiej, a także zostanie uruchomiona funkcjonalność sprzedaży biletów komunikacji ponadlokalnej za pomocą dwóch samoobsługowych biletomatów, które zostaną zlokalizowane w budynku dworca. Z wybudowanego obiektu będą mogli korzystać zarówno pasażerowie przewozów kolejowych, które obecnie realizowane są na trasach Cieszyn – Katowice, Cieszyn – Czechowice Dziedzice, Cieszyn – Bielsko Biała (wszystkie przez Zebrzydowice) oraz Cieszyn – Frydek Mistek, a także pasażerowie komunikacji autobusowej ponadlokalnej oraz komunikacji miejskiej.

Co ważne, w dniu 27.04 w związku z oficjalnym otwarciem dworca ulica Hajduka będzie wyłączona z ruchu. Od 28 kwietnia br. na ul. Hajduka obowiązywać będzie docelowa organizacja ruchu. Przed kamienicami od nr 1 do 11 zostanie przywrócona strefa płatnego parkowania. 17 miejsc parkingowych ogólnodostępnych i 3 miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, a postój taksówek osobowych zlokalizowany będzie bezpośrednio przed budynkiem dworca. Dodatkowo na końcowym odcinku ul. Hajduka utworzono 11 nowych ogólnodostępnych bezpłatnych miejsc parkingowych.

Na terenie węzła przesiadkowego oddany został parking, na terenie którego są darmowe miejsca parkingowe przeznaczone dla obsługi podróżnych. Można będzie z nich korzystać tylko w celu dowiezienia osób, którzy rozpoczynają podróż środkami komunikacji zbiorowej na dworcu, lub odbioru osób, które kończą podróż środkami komunikacji zbiorowej na dworcu, a czas postoju ograniczony jest do 15 minut. Poza wymienionymi miejscami nie będzie możliwości parkowania, ani zatrzymywania się. Dotyczy to w szczególności placu manewrowego, na którym będą mogły zatrzymywać się tylko autobusy komunikacji zbiorowej i to jedynie na wyznaczonych w tym celu stanowiskach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama