, sobota 24 sierpnia 2019
100 lat praw wyborczych kobiet na Śląsku Cieszyńskim
Zdjęcie poglądowe. fot: By Nowości Ilustrowane - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5873388Dodaj do Facebook

100 lat praw wyborczych kobiet na Śląsku Cieszyńskim

red.
Powoli żegnamy rok 2018. Rok wielkich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która zbiegła się ze stuleciem praw wyborczych Polek. Jakie znaczenie mają dla nas współcześnie obie rocznice? Jak wydarzenia sprzed stu lat wpłynęły na życie mieszkańców, a przede wszystkim mieszkanek naszego regionu?

Odpowiedzi na te pytania postarają się poszukać uczestnicy i uczestniczki spotkania „Z perspektywy pogranicza – 100 lat praw wyborczych kobiet na Śląsku Cieszyńskim” wspólnie z Władysławą Magierą, historyczką, odznaczoną niedawno Złotą Odznaką Honorową przyznaną przez Sejmik Województwa Śląskiego oraz etnolożką Ewą Cudzich, autorką nowo wydanej książki „Z perspektywy pogranicza – w świecie mikrohistorii beskidzkich góralek”. Spotkanie odbędzie się 21 grudnia, o godz. 17:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie. Poprowadzi je Natalia Kałuża.

Na uczestników i uczestniczki spotkania będą czekać egzemplarze książki "Z perspektywy pogranicza - w świecie mikrohistorii beskidzkich góralek".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama