, środa 22 stycznia 2020
10. Noc Muzeów już za nami
W Domu Narodowym otworzono Miejską Galerię Sztuki "12". fot: FJD



Dodaj do Facebook

10. Noc Muzeów już za nami

red.
Za nami jubileuszowa 10. Cieszyńska Noc Muzeów. Jak co roku przed zwiedzającymi otworzyły się drzwi do muzeów, galerii i instytucji kultury. Specjalnie na tą noc przygotowno ponad 100 wydarzeń. 

Wystrzały salw armatnich, warsztaty z języka migowego, spektakl teatru cieni, baśń muzyczna, spektakl baletowy i występ chóru niemego to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowali organizatorzy. Zwiedzający mogli obejrzeć również Salę Sesyjną. W Domu Narodowym otworzono Miejską Galerię Sztuki "12". Na inauguracji wystąpił duet Waglewski & Pospieszalski, a także Kameralna Scena Polska ze spektaklem "Kolacja na cztery ręce". Można było wziąć udział również w grze miejskiej przygotowanej przez Muzeum Protestantyzmu. Odkryto tajemnice Cieszyńskiego Zamku podczas nocnego zwiedzania z księżną Elżbietą Lukrecją i księciem Kazimierzem II. Teatr A. Mickiewicza przedstawił działalność teatru impresaryjnego. A te zwykle najbardziej niedostępne miejsca, jak: zaplecze, sceny, wypożyczalnię kostumów, pracownie artystyczne odkrył przed nami Teatr Cieszyński w Czeskim Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama