, poniedziałek 27 stycznia 2020
Zakończono budowę Sali Królestwa Świadków Jehowy
Sala powstała przy ul. Krętej. Budowana była przy pomocy ochotników. fot: Czesław GielDodaj do Facebook

Zakończono budowę Sali Królestwa Świadków Jehowy

AK
Zakończono budowę Sali Królestwa Świadków Jehowy

10 sierpnia nastąpi uroczyste otwarcie Sali Królestwa Świadków Jehowy. fot. Czesław Giel

W Drogomyślu zakończono budowę Sali Królestwa Świadków Jehowy. 10 sierpnia nastąpi jej uroczyste otwarcie.

Sala powstała przy ul. Krętej. Budowana była przy pomocy ochotników, którzy za swą pracę nie pobierali wynagrodzenia. Codziennie na placu budowy pracowało kilkunastu ochotników, a w weekendy liczba ta przekracza często 100 osób.

- Sale są lokalnymi ośrodkami religii prawdziwej. Koordynuje się z nich działalność ewangelizacyjną. Różnią się wielkością i wyglądem, ale wszystkie są skromne i funkcjonalne. Często z jednego obiektu korzysta kilka zborów. Aby zaspokoić rosnące potrzeby, w ostatnich latach na całym świecie wznieśliśmy dziesiątki tysięcy nowych Sal Królestwa - mówił w kwietniu, gdy ruszała budowa Czesław Giel, rzecznik prasowy Świadków Jehowy obwodu Wisła, który dodał, że Salę buduje się z ofiarowanych na ten cel dobrowolnych datków. - W każdej Sali jest skrzynka z napisem "Ogólnoświatowa budowa Sal Królestwa". Wrzucane tam pieniądze są przekazywane do Biura Oddziału, dzięki czemu powstaje fundusz, z którego korzystają zbory pragnące zbudować lub wyremontować Salę - mogą one otrzymać zwrotną, nieoprocentowaną pomoc finansową - opowiadał Giel.

W godz. od 9.00 do 13.00 sala będzie udostępniona do zwiedzania. - Zaproszenie do odwiedzenia naszej sali otrzymają mieszkańcy Drogomyśla. O godz. 15.00 odbędzie się program poświęcony otwarciu nowej Sali. Będzie można wysłuchać historii rozwoju działalności Świadków Jehowy w Drogomyślu i okolicach - zaprasza Giel i dodaje, że będzie również stworzony specjalny punkt poświęcony historii budowy Sali połączony ze slajdami oraz krótkim filmem. Na zakończenie uczestnicy wysłuchają okolicznościowego przemówienia z okazji poświęcenia Sali Królestwa. Program popołudniowy przewidziany jest dla członków zboru oraz zaproszonych specjalnych gości.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

hehe prawda sama siebie broni :)

A ja jestem pod wrazeniem! Obserwowalalm ich codziennie jak budowali. Mieszkam w Drogomyslu wiec czesto przechodzilam kolo tego budynku. Wszyscy ludzie zachowywali sie bardzo kulturalnie, nikt nie przeklinal, nie pil czy palil!

Szkoda,że nie wszyscy tak myślą :( Dziękujemy i pozdrawiamy !!

Sekcie rzymskiej rośnie konkurencja...

Jak przychodzili do mnie to się zarzekali . że oni żadnych kościołów nie mają, czyli tu o nazewnictwo chodzi . U jednych,:zbór. innych synagoga, Cóż sekta jak wiele innych, wszystko zależy jak się w sektach Pismo Św. czyta i interpretuje. Pan Bóg jest jeden. P.s Napisane pod natchnieniem Ducha Św.

Biedny z Ciebie człowiek :(

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama