, czwartek 21 czerwca 2018
Wizyta wiceministra w cieszyńskim szpitalu
W spotkaniu uczestniczyli także Janusz Król Starosta Powiatu Cieszyńskiego oraz Jan Kawulok Dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wizyta wiceministra w cieszyńskim szpitalu

mat.pras.
Wizyta wiceministra w cieszyńskim szpitalu


Wizyta wiceministra w cieszyńskim szpitalu


Wizyta wiceministra w cieszyńskim szpitalu

W dniu 09.01.2017 r. Szpital Śląski w Cieszynie miał przyjemność gościć Stanisława Szweda Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Jana Chrząszcza Wicewojewodę Śląskiego. W spotkaniu uczestniczyli także Janusz Król Starosta Powiatu Cieszyńskiego oraz Jan Kawulok Dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

Głównym celem spotkania było przedstawienie planów utworzenia w pawilonie III Kompleksu leczenia gruźlicy, chorób płuc i chorób zakaźnych. Czesław Płygawko Dyrektor Szpitala Śląskiego zaprezentował dotychczasowe osiągnięcia placówki, przedstawił także bogate doświadczenia lecznicze i plany rozwoju oddziałów gruźlicy i chorób płuc oraz obserwacyjno - zakaźnego, które możliwe będą jedynie w przypadku realizacji inwestycji. Uzyskanie akceptacji Wojewody Śląskiego - zgodnie z systemem oceny wniosków inwestycyjnych w ochronie zdrowia IOWISZ - daje możliwość ubiegania się o środki regionalne na ten cel. Jest też szansą na poprawę jakości i zwiększenia dostępności do publicznych świadczeń medycznych oraz odpowiedzią na trendy demograficzne i potrzeby lecznicze społeczeństwa regionu i województwa.

Proponowana inwestycja wpisuje się w Priorytety dla Regionalnej Polityki Zdrowotnej – Województwo Śląskie, w zakresie Priorytetu I „Rozwój profilaktyki zdrowotnej, pierwotnej i wtórnej, diagnostyki i medycyny naprawczej ukierunkowany na problemy związane z chorobami układu sercowo-naczyniowego oraz układu oddechowego” (cel III) oraz Priorytetu II „Zapewnienie kompleksowej opieki onkologicznej dla mieszkańców województwa śląskiego poprzez rozwój profilaktyki, szybkiej diagnostyki, leczenia, w tym rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki paliatywnej” (cel I, II, III, V).

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nic się w polskiej organizacji Państwa nie zmienia!
Każda dziedzina "dnia naszego powszedniego" jest opanowana przez politykę i Osoby, której w niej odnalazły swoje ego.
Teraz konkretnie, cokolwiek to oznacza:
"daje możliwość"...
"jest szansa"...
"poprawa jakości"...
"zwiększenie dostępności"...
Czyżby Ktoś chciał Nam znowu powiedzieć: popierajcie Mnie, bo tylko Ja mogę obiecać tak wiele?
Jak mawia słynny Pan Kozioł: prawo jednakowe dla wszystkich... ale tylko z PPU.
Rzeczywistość jak jest wiemy: kartoteka, dzień, godzina, a potem czekanie 2, 3.. więcej godzin.
Pamietaj "pacjencie", że chorować to za rok, dwa, trzy, bo na ten termin mamy kasę i możemy Cię przyjąć
Poza tym, oczywiście nie wypada jakiejkolwiek jakości pomocy łączyć... np. z jakością samochodu pacjenta... nie, nie wolno...
Panowie i Panie (nieliczne), róbcie tą Służbę Zdrowia, a nie tylko minkę do foci.
Pan Stanisław i tak znajdzie w potrzebie szybką pomoc w Szpitalu MSW. Z Nam może być nieco mniej komfortowo, zwłaszcza gdy kolejny Burmistrz "smogowo apeluje", a jak przyjdzie coś poprawić, to się tłumaczy brakiem kasy.
Czyli, nadal będzie tak oto, że ONI zapewniają, że o NAS pamiętają, a jak się nawdychasz paprochów, to zawsze musisz pacjencie pamiętać, że mieszkasz w "zielonej okolicy" w której zawsze "jest szansa" na to aby przy każdej ulicy był "obywatelski plac zabaw", bo jak obywatel się nawdycha, to szybciej stanie się uczestnikiem "kompleksowej opieki onkologicznej".
Nie ulega wątpliwości, że to "dobra zmiana" i niewłaściwym jest tegoż nie rozumieć.
Taka zmiana wymaga poświęceń i trzeba nieustannie "reformować", aby właściwe Osoby mogły zająć godne Im stanowiska, nawet jak równie często jak w robocie, będą na L-4. Przecież... smog nie wybiera płuc i gardełek

On miał przyjemność gościć tylko nie wiadomo czy jego mieli przyjemność gościć. Jeżdżą takie mendy po naszym rejonie i nic z tego niema.

Fuj.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama