, piątek 5 czerwca 2020
Szkoła, która uczy, pomaga realizować pasje i jest przyjazna dla dzieci
W szkole marzeń "Odyseja" powstanie między innymi domek na drzewie, który będzie służył zarówni do zabaw, jak i do zajęć fakultatywnych fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Szkoła, która uczy, pomaga realizować pasje i jest przyjazna dla dzieci

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czas spędzony w szkole podstawowej, to nie tylko nauka. Równie ważna jest panująca w niej atmosfera, wyposażenie sal, otoczenie budynku, program zajęć pozalekcyjnych oraz podejście nauczycieli. Skomponowanie tych wszystkich elementów w jedną, dobrze zorganizowaną całość, gwarantuje edukacyjny sukces i sprawia, że absolwenci wychodząc ze szkoły bez problemu dostają się do wymarzonego gimnazjum, a szkołę wspominają z dumą i sentymentem. Systemy nauczania XXI wieku są ukierunkowane na wszechstronny rozwój dzieci, ale nie byłyby tak skuteczne bez nowoczesnej infrastruktury, mądrej organizacji i obecności w nich wykwalifikowanej kadry.

Prowadzenie szkoły w dzisiejszych czasach stawia przed dyrekcją zupełnie nowe i trudne wyzwania. Idą one w parze z oczekiwaniami rodziców, którzy z pełną świadomością wybierają taką placówkę dla swojego dziecka, która zagwarantuje mu najbogatszą ofertę edukacyjną i wychowawczą oraz zapewni bezpieczeństwo podczas kilku godzin nauki. Działająca w Strumieniu Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Odyseja" postanowiła stawić czoła temu wyzwaniu. Pomysł stworzenia szkoły marzeń jest wynikiem dwudziestoletniego doświadczenia pedagogicznego oraz wrażliwości na los dzieci. Ideą przewodnią placówki ma być zapewnienie szczęśliwego dzieciństwa i nauki na wysokim poziomie.

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia przyjaznej szkoły było przystosowanie budynku. Sale zajęć zostały wyposażone w sprzęt komputerowy zarówno na potrzeby lekcyjne, jak i bezpieczeństwa przebywających w budynku osób. Obiekt posiada nowoczesny system przeciwpożarowy. - Infrastruktura budynku została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie dzieci. Zapewniamy zarówno monitoring sal, jak i otoczenia obiektu. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i daje możliwość szybkiej reakcji w sytuacjach trudnych- mówi Alina Czekaj, dyrektor szkoły.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Odyseja" będzie nie tylko ostoją bezpieczeństwa, ale również placówką dbającą o dobre samopoczucie dzieci. - Zminimalizowanie stresu związanego z pobytem poza domem jest dla nas priorytetem. Zapewnimy dzieciom długotrwałą opiekę - od godziny 7.00 do 17.00 i w tym czasie dołożymy wszelkich starań, żeby czuły się komfortowo. Ograniczymy wszelkie bodźce wywołujące strach lub niepokój. Dlatego nie będzie tutaj dzwonków, a przerwa na lunch będzie trwała nie 20 minut, a godzinę, żeby dzieci mogły w spokoju zjeść posiłek.

Komfort pobytu to oczywiście nie jedyna zaleta strumieńskiej placówki. Jej założyciele gwarantują wysoką jakość nauczania poprzez stworzenie klas liczących maksimum 16 uczniów oraz dzięki wykwalifikowanej kadrze nauczycieli. Każde z dzieci będzie miało dostęp do komputera podczas zajęć i będzie mogło liczyć na opiekę tak zwanego reedukatora, czyli nauczyciela, który w razie problemu z nauką będzie prowadził zajęcia indywidualne, co pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych w całej grupie.

A czego dzieci będą się uczyć? - Program nauczania będzie oczywiście zgodny z ministerialną podstawą programową, ale nasza oferta będzie o wiele bogatsza. Dzieci będą miały możliwość rozpoczęcia nauki dwóch języków obcych w trybie obowiązkowym i trzech języków dodatkowych do wyboru. Niewątpliwym atutem będzie również bogata oferta zajęć artystycznych. Znajdą się tam lekcje muzyczne z możliwością indywidualnej nauki gry na pianinie, warsztaty wokalne, plastyczne, rękodzieła, aerobiku, tańca współczesnego i towarzyskiego. Dla miłośników bardziej ścisłych dyscyplin przewidziano zajęcia matematyczno-informatyczne, fotograficzne, a dla małych humanistów - warsztaty literackie. Zajęcia sportowe wzbogacone zostaną o lekcje pływania, prowadzone pod okiem wicemistrzyni Polski w stylu klasycznym.

Czym byłaby jednak przyszłościowa i nowoczesna szkoła, gdyby dzieci nie mogły spełniać w niej swoich marzeń i realizować pasji? Strumieńska placówka również o to zadbała, organizując Kreatywny Plac Zabaw z domkiem na drzewie. Docelowo znajdą się tam również różne strefy relaksu - między innymi: edukacyjna, kreatywna i sportowa. Prawdziwą atrakcją będzie jednak w przyszłości ogród zimowy oraz stacja meteo, w której dzieci poznają tajniki prognozowania pogody.
Dopełnieniem różnorodnej i bogatej oferty będą zajęcia autoprezentacji, dobrych manier, noszenie jednolitych mundurków, wpojenie i przestrzeganie kindersztuby.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Odyseja" znajduje się w Strumieniu przy ulicy 1 Maja 20. W sprawie zapisów można kontaktować się z Aliną Czekaj - 506 507 333 oraz Damianem Pachułą - 791 155 333.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama