, wtorek 13 kwietnia 2021
Sukces cieszyńskich chirurgów. Zespolili podudzie u 10-letniego Denisa
Denis od urodzenia cierpi na wrodzone złamanie podudzia. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Sukces cieszyńskich chirurgów. Zespolili podudzie u 10-letniego Denisa

JM
Sukces cieszyńskich chirurgów. Zespolili podudzie u 10-letniego Denisa

Oddział odwiedził Edward Herban, prezes Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu Zdroju. fot. mat. pras.

Cieszyńscy chirurdzy przeprowadzili skomplikowaną operację zespolenia podudzia u 10-letniego Denisa. Przeprowadzony w Szpitalu Śląskim w Cieszynie zabieg daje szansę, że chłopak już wkrótce odstawi wózek inwalidzki i będzie normalnie chodził.

Denis jest wychowankiem Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Od urodzenia cierpi na wrodzone złamanie podudzie. - Podczas zabiegu zastosowano zewnętrzne zespolenie kości, które w przyszłości umożliwi wydłużanie się krótszej teraz kończyny. Był to pierwszy tego typu zabieg, jaki wykonano w Szpitalu Śląskim - informuje Dariusz Babiak, rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Przeprowadzenie operacji było możliwe dzięki środkom, jakie cieszyńska placówka otrzymała od Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu Zdroju, która przekazała ponad 40 tys. zł. na zakup sprzętu wykorzystywanego na Oddziale Chirurgii Dziecięcej. Przekazany sprzęt będzie służył również innym chorym leczonym w przyszłości.

Prezes fundacji Edward Herban który odwiedził oddział przyznał, że jednym z powodów zaangażowania się organizacji w doposażenie Szpitala Śląskiego było to, że w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju nie ma oddziału chirurgii dziecięcej. Dlatego liczy on na to, że najmłodsi pacjenci z liczącego około 100 tys. mieszkańców Jastrzębia Zdroju będą mogły być leczone w Cieszynie.

Ze środków fundacji zakupione również zostaną łóżka dla rodziców przebywających z dziećmi w oddziale. Będzie to pierwszy taki oddział chirurgii dziecięcej w województwie śląskim, na którym zapewniono rodzicom pacjentów łóżko do spania.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zespolenie jak zespolenie. Co w tym było skomplkowanego?

Skomplikowane jest dalsze postępowanie. Zespolenie jest początkiem, bo jak wynika z tekstu ta kość będzie wydłużana więc na jej "zwykłym skręceniu" temat się nie kończy.

Marzę o takim szpitalu jak w Leśnej Górze, gdzie wszyscy lekarze są mili dla pacjentów, nie są opryskliwi, robią wszystko, żeby im pomóc, traktują człowieka z szacunkiem, nie są "ponad"...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama