, piątek 3 grudnia 2021
Strumień: Ponad pół tysiąca rozdanych paczek
Co miesiąc PKPS rozdaje paczki żywnościowe najbiedniejszym. Nie mogło tej pomocy zabraknąć w tym ciężkim dla wszystkim czasie. fot: UG.StrumieńDodaj do Facebook

Strumień: Ponad pół tysiąca rozdanych paczek

red.mat.pras
Polski Komitet Pomocy Społecznej działający na terenie Gminy Strumień nie ustaje z niesienia pomocy nawet w tych trudnych czasach pomagając ponad 500 osobom przeżyć ten świąteczny czas.

Polski Komitet Pomocy Społecznej powstał 15 października 1958 roku z misją niesienie fachowej pomocy, udzielania materialnego i organizacyjnego wsparcia oraz przywracanie nadziei i poczucia bezpieczeństwa ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności biednym, bezdomnym, samotnym i opuszczonym. PKPS istnieje także w Gminie Strumieniu zrzeszając ok.170 członków. Organizacja ta od 16 lat ściśle współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Strumieniu.

- Cieszymy się z tej współpracy, bo dzięki niej możemy dotrzeć do jeszcze większej liczby osób potrzebujących pomocy - mówi Stanisław Lapczyk, prezes Zarządu Miejsko – Gminnego PKPS w Strumieniu. A tych potrzebujących jest w gminie Strumień naprawdę wielu.

Co miesiąc PKPS rozdaje paczki żywnościowe najbiedniejszym. Nie mogło tej pomocy zabraknąć w tym ciężkim dla wszystkim czasie. Wolontariusze nie wyobrażali sobie, aby zostawić swoich podopiecznych na święta bez pomocy. Mało tego zwiększyli o 50 liczbę osób do których postanowili dotrzeć z darami. I tak produkty na świąteczny stół trafiły aż do 520 osób. Dodajmy, że w przeszłości był moment, w którym prezes Lapczyk obawiał się o regularne dostawy produktów żywnościowych do Strumienia.

- Kiedyś odbieraliśmy je z Bielska, ale realia się zmieniły i towar trzeba było odbierać z Katowic. O ile z transportem z Bielska nie było problemu i nie musieliśmy za niego płacić, o tyle za transport z Katowic już tak. Martwiłem się skąd wziąć pieniądze na comiesięczny wyjazd. Ale jak zwykle z pomocą przyszła nam Pani Burmistrz, Anna Grygierk. Nie pierwszy już raz pokazała, że możemy na nią liczyć, za co jesteśmy jej niezmiernie wdzięczni - mówi prezes PKPS w Strumieniu, Stanisław Lapczyk i dodaje, że instytucji o wielkim sercu, które wspierają działania kierowanej przez niego organizacji w Gminie Strumień nie brakuje.

Polski Komitet Pomocy Społecznej, to nie tylko wydawanie żywności, to także m.in. organizowanie wyjazdów, spotkań przedświątecznych czy warsztatów kulinarnych, na które przyjeżdża kucharz i fachowo pokazując co można przygotować z produktów, które trafiają do najuboższych. PKPS dba również o swoich członków. Dla nich także organizowane są różne wyjazdy, spotkania. Miłym gestem, który wprowadził prezes Lapczyk, jest pamięć o seniorach, którzy ukończyli 80 lat. W tym dniu delegacja PKPS przychodzi do nich z życzeniami i małym podarunkiem.

- Łzy radości u osób, którym pomagamy motywacją nas do dalszych działań. Mam nadzieję, że sytuacja szybko wróci na stare tory i będziemy mogli znów działać tak, jak przed pandemią, czego sobie i Państwu życzę – mówi prezes Stanisław Lapczyk.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama