, sobota 24 sierpnia 2019
Remonty dróg najważniejszymi inwestycjami w Gminie Dębowiec w 2016
Ze względu na bardzo niskie ceny asfaltu Gmina Dębowiec postawiła w tym roku na remonty dróg fot: Gmina DębowiecDodaj do Facebook

Remonty dróg najważniejszymi inwestycjami w Gminie Dębowiec w 2016

Remonty dróg najważniejszymi inwestycjami w Gminie Dębowiec w 2016


Remonty dróg najważniejszymi inwestycjami w Gminie Dębowiec w 2016

Ze względu na bardzo niskie ceny asfaltu Gmina Dębowiec postawiła w tym roku na remonty dróg, na które zostało przeznaczone ponad milion złotych ze środków własnych. Ogólna długość wyremontowanych dróg liczy ok. 5,5 km, a jedną z nich jest ulica Herstówki.

Wykonana została inwestycja polegająca na gruntownej przebudowie drogi gminnej ul. Herstówki, położonej w miejscowości Dębowiec. Zakres prac obejmował całkowite wzmocnienie podbudowy poprzez wykonanie głębokiego recyklingu, wykonaniu nawierzchni asfaltowej na istniejącej szerokości, wykonaniu zjazdów do posesji, obustronnych poboczy oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z oznakowaniem drogowym pionowym. Remontowany odcinek liczył 1070 m. Koszt inwestycji wyniósł ponad 320.000,00 zł.

Na terenie gminy zostały także wykonane roboty polegające na wykonaniu nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych tj. ul. Kasztanowa w sołectwie Simoradz oraz ul. Cytrynowej położonej w miejscowości Iskrzyczyn. Zakres prac obejmował wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na istniejącej szerokości wraz z wykonaniem zjazdów do posesji oraz obustronnych poboczy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 120.000 zł

Wykonane zostały również remonty generalne takich dróg jak: ulica Leśna w Dębowcu, ulica Zacisze w Simoradzu, ulica Cicha w Łączce, ulica Radosna w Ogrodzonej, ulica Gajowa w Łączce, ulica Murki w Gumnach, ulica Boczna w Gumnach, ulica Ładna w Iskrzyczynie, ulica Rzeczna w Kostkowicach oraz ulica Nad Knajką w Ogrodzonej.

Kolejną inwestycją jest budowa chodnika na ulicy Beskidzkiej w Gumnach i ulicy Tarnawa w Iskrzyczynie. Powstały także trzy nowe mieszkania socjalne w Simoradzu, plac zabaw przy ulicy Osiedle oraz wodociąg (1 km) również w Simorodzu.

Do ważnych tegorocznych wydarzeń gminy można zaliczyć uroczystość upamiętniającą pierwszy zrzut Cichociemnych- żołnierzy AK- do okupowanej Polski, który miał miejsce z 15 na 16 lutego 1941 roku na terenie Dębowca.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama