, sobota 26 września 2020
Powiat Cieszyński nadal w zielonej strefie
Ministerstwo Zdrowia podało nową listę 18 powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Powiat Cieszyński nadal w zielonej strefie.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Powiat Cieszyński nadal w zielonej strefie

UM
Powiat Cieszyński nadal w zielonej strefie

Resort zdrowia ogłosił w czwartek nową listę powiatów z najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem, które spełniają kryteria czerwonych i żółtych stref. Fot. MZ.gov.pl

Ministerstwo Zdrowia podało nową listę 18 powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Wskazało także powiaty, które znalazły się na liście ostrzegawczej. Powiat Cieszyński nadal w zielonej strefie.

Dodatkowe obostrzenia nie będą dotyczyły Powiatu Cieszyńskiego. Wybierając się w podróż warto znać powiaty w których one obowiązują. Resort zdrowia ogłosił w czwartek nową listę powiatów z najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem, które spełniają kryteria czerwonych i żółtych stref.

W czerwonej strefie znalazły się:

powiat nowotarski i Nowy Sącz (województwo małopolskie); powiaty wieluński, łowicki, pajęczański i kolski (województwo wielkopolskie) oraz powiat lipski (województwo mazowieckie).

Do żółtej strefy trafiły powiaty:

w woj. śląskim - powiat rybnicki (wcześniej był w kategorii czerwonej), kłobucki (wcześniej w zielonej). W woj. małopolskim - powiat tatrzański, nowosądecki (wcześniej w kategorii czerwonej). Ponadto powiat limanowski oraz Kraków wchodzą z kategorii zielonej.

Wskazano także powiaty, które znalazły się na liście ostrzegawczej. Są to: brzeski, oleski, myszkowski i Sopot. Wszystkie wymienione powiaty ziemskie i miasto do tej pory nie były na liście ostrzegawczej.

Wiceszef resortu Waldemar Kraska na konferencji prasowej podkreślał, że dynamika wzrostu zakażeń w poszczególnych powiatach potwierdza się zgodnie z prognozami resortu. Wiceszef MZ apelował także o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa - dystansowania się, zakładania maseczek i używania środków dezynfekujących. "Bardzo bacznie przyglądamy się dużym imprezom rodzinnym"- mówił na konferencji Kraska.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama