, środa 14 kwietnia 2021
Poszukiwane mieszkanie dla rodziny z Chybia
Wielokrotnie już miały miejsce sytuacje, kiedy pracownicy socjalni, w ramach pracy socjalnej udzielali pomocy w znalezieniu mieszkania. fot: Courtesy/ Wikimedia CommonsDodaj do Facebook

Poszukiwane mieszkanie dla rodziny z Chybia

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chybiu prosi o pomoc w znalezieniu mieszkania dla potrzebującej rodziny.

Pracownicy socjalni GOPS w Chybiu poszukują mieszkania dla matki z trójką dzieci w wieku szkolnym (dzieci w wieku 15, 8, 7 lat), w zamian za opiekę nad osobą chorą lub niepełnosprawną. - Z uwagi na fakt, iż rodzina utrzymuje się z alimentów oraz zasiłków rodzinnych, matka dzieci nie jest obecnie w stanie ponosić kosztów związanych z czynszem, dlatego w zamian deklaruje pomoc związaną z prowadzeniem gospodarstwa domowego, utrzymywanie czystości na posesji, załatwianiem spraw urzędowych, robieniem zakupów - informują pracownicy GOPS.

Matka dzieci jest obecnie zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie jako osoba bezrobotna, bez prawa do zasiłku. Od maja kobieta ma rozpocząć kurs organizowany przez PUP dotyczący opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, co umożliwi jej podjęcie pracy i tym samym pozyskanie kwalifikacji i źródła dochodu.

Gmina Chybie, choć chce, nie ma możliwości zaoferowania rodzinie mieszkania komunalnego, bo nie ma na terenie gminy ani jednego wolnego lokum. Jak powiedziała nam Elżbieta Dubiańska-Przemyk, wójt Chybia, w zasobach gminy jest 7 mieszkań socjalnych i 13 komunalnych. Wszystkie są zajęte. Dodatkowo lista oczekujących na mieszkania socjalne obejmuje 29 podań.

Wielokrotnie już miały miejsce sytuacje, kiedy pracownicy socjalni, w ramach pracy socjalnej udzielali pomocy w znalezieniu mieszkania. I tym razem włączyli się w działania mogące pomóc rodzinie. Prosimy osoby, które mogą coś w tej sprawie zmienić o kontakt mailowy z GOPS w Chybiu: gops@chybie.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama