, wtorek 1 grudnia 2020
Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasnej Górze
W zależności od miejsca wymarszu trasa liczyła od 180 do 200 km pokonywanych w czasie 5-6 dni. Najmłodszy pielgrzym miał 8 miesięcy, najstarszy 83 lata.  fot: diecezja.bielsko.plDodaj do Facebook

Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasnej Górze

W poniedziałek, 11 sierpnia - 23. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasna Górę. W 18 grupach pielgrzymowało 2 tys. 840 osób, którym towarzyszyło 51 kapłanów, 12 kleryków i 9 sióstr zakonnych. Przewodnikiem pielgrzymki był ks. Józef Walusiak.

Jak informuje na swojej stronie internetowej diecezja Bielsko-Żywiecka w pielgrzymkę wędrowano z Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Andrychowa, Bielska-Białej i Oświęcimia. W zależności od miejsca wymarszu trasa liczyła od 180 do 200 km pokonywanych w czasie 5-6 dni. Najmłodszy pielgrzym miał 8 miesięcy, najstarszy 83 lata. W ramach pielgrzymki przybyła również 120-osobowa grupa rowerowa z Andrychowa i Czechowic-Dziedzic. U celu drogi pielgrzymów powitał bp bielsko-żywiecki Roman Pindel.

- Lepiej się szło niż w zeszłym roku, mimo upalnych dni. Poza tym zauważyłem, że wielu pielgrzymów idzie po raz kolejny, dlatego, że atmosfera, która jest na naszej pielgrzymce ziemi bielsko-żywieckiej, ich do tego zachęca - opowiada na stronie diecezji ks. Józef Walusiak i dodaje: - Ta pielgrzymka zrodziła się jeszcze z Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej. Ja jako kapłan idę już 36 raz. I najpierw jeździliśmy z Bielska do Warszawy, potem z Pielgrzymką Krakowską, a jak powstałą nasza diecezja, to utworzyliśmy naszą diecezjalną pielgrzymkę.

Większą część pielgrzymki bielsko-żywieckiej stanowiła młodzież. - Młodzi są przede wszystkim osobami, które chcą mieć przewodnika, chcą mieć osobę, która ich poprowadzi do Jezusa Chrystusa, do Matki Bożej i ukaże im przede wszystkim piękno naszej wiary, religii - podkreśla ks. Gadomski.

Pielgrzymi spotkali się na Mszy św. o godz. 14.00 na jasnogórskim Szczycie. Eucharystii przewodniczył bp bielsko-żywiecki Roman Pindel. Wszystkich zebranych witał w imieniu Jasnej Góry o. Mieczysław Polak, podprzeor klasztoru jasnogórskiego. Na Mszy św. zebrało się ok. 10 tys. osób - także ci, którzy przyjechali z diecezji bielsko-żywieckiej, aby przywitać swoich krewnych i znajomych.

Obszerna relacja z 23. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasna Górę znajduje się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama