, środa 24 kwietnia 2024
Pasażerowie na gapę
W obliczu niebezpieczeństwa ze strony pasożytów, zarówno w domu jak i na zewnątrz, zadbaj już dziś o ochronę swojego czteronożnego przyjaciela z marką FRONTLINE®. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Pasażerowie na gapę

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Pasażerowie na gapę

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO: Frontline Combo Spot-on dla kotów. Kliknij "otwórz w nowym oknie", aby zapoznać się ze szczegółami.


Pasażerowie na gapę

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO: Frontline Tri-Act. Kliknij "otwórz w nowym oknie", aby zapoznać się ze szczegółami.

Jesień za pasem. Chyba każdy z nas zauważył, że noce i poranki wypełnione są rześkim, chłodnym powietrzem, a dni nie są już upalne i męczące. Nieubłaganie nadchodzi koniec lata. A wraz z nim drugi szczyt aktywności niebezpiecznych, szczególnie dla psów, pasożytów – kleszczy.

Te roztocza przeżywają istne odrodzenie, kiedy temperatury nie są już upalne, a częste opady deszczu sprawiają, że wilgotność powietrza jest wyższa. Mogą nareszcie wyjść z ukrycia, wspiąć się na źdźbła traw czy też liście drzew i oczekiwać na swoje ofiary, którymi bardzo często są nasi czworonożni przyjaciele. Występują bardzo powszechnie – na polach, w lasach, ogrodach, parkach. Nie są zbyt ruchliwe. Gdy obok przechodzi zwierzę, kleszcze chwytają się jego włosów i przemieszczają w miejsce, w którym niełatwo je dostrzec, po czym mocno wgryzają się w skórę. Ich ulubione miejsca to okolice między palcami, pachy i pachwiny czy skóra wokół małżowin usznych. Zwierzęta domowe, podobnie jak ludzie, rzadko czują ugryzienie kleszcza, a ten, pijąc krew, wydziela enzymy, aby zapewnić sobie stały dostęp do pokarmu. Wgryziony w ciało żywiciela pasożyt to nie tylko dyskomfort, świąd i podrażnienie skóry. Kleszcze mogą przenieść niebezpieczne dla zdrowia i życia choroby, np. dobrze znaną boreliozę, czyli chorobę bakteryjną występującą również u ludzi jak i babeszjozę, czyli mikroskopowego pasożyta, który umiejscawiając się w krwinkach czerwonych niszczy je. Ta druga jest szczególnie niebezpieczna – koszty leczenia są bardzo wysokie, a późno zdiagnozowana niestety często kończy się tragicznie dla psa.

Innym zagrożeniem dla naszych futrzastych przyjaciół są pchły. Obecnie jest coraz więcej tych pasożytów, co wynika z korzystnych dla nich zmian klimatycznych. Czy wiesz, że obecność pcheł na psie lub kocie świadczy o tym, że 95% tych pasożytów żyje poza zwierzęciem, a więc w naszym najbliższym otoczeniu? Oznacza to, że dywany, chodniki i posłania Twojego czworonożnego przyjaciela mogą wprost tętnić życiem – to młode, dorosłe pchły, które tylko czekają, aby dopaść pierwszego żywiciela i porządnie się najeść! Twoje łóżko również może być siedliskiem, jeśli śpisz razem ze swoim zwierzęciem! Inwazja pcheł u psa czy kota to przede wszystkim uszkodzenia skóry i świąd, a silna inwazja u młodych zwierząt może doprowadzić nawet do niedokrwistości. Niektóre osobniki wykazują uczulenie na białka zawarte w ślinie pcheł, co powoduje rozwinięcie się jednostki chorobowej zwanej alergicznym pchlim zapaleniem skóry. Główne objawy tej choroby, jak nietrudno się domyśleć, związane są ze skórą. Bardzo często występują odbarwienia sierści spowodowane zbyt intensywną jej pielęgnacją, która na dłuższą metę kończy się jej całkowitą utratą, szczególnie w okolicy odcinka lędźwiowego kręgosłupa, pachwin i łap. W dalszej kolejności pojawiają się uszkodzenia skóry. Jeżeli rozwiną się wtórne zakażenia bakteryjne, to proces leczenia będzie długotrwały - konieczne będzie wdrożenie antybiotykoterapii i codzienne wizyty w lecznicy weterynaryjnej. Jeżeli pies lub kot podczas pielęgnacji sierści połknie dorosłą postać pchły, może się zarazić tasiemcem psim, dla którego pchła jest żywicielem pośrednim. Warto też pamiętać, że człowiek również może zostać pokąsany przez te pasożyty.

Wobec tak realnego i poważnego zagrożenia nie ma wątpliwości, że nie można stać i czekać z założonymi rękami, trzeba działać, zgodnie ze złotą zasadą medycyny – lepiej jest zapobiegać niż leczyć! W obliczu niebezpieczeństwa ze strony pasożytów, zarówno w domu jak i na zewnątrz, zadbaj już dziś o ochronę swojego czteronożnego przyjaciela z marką FRONTLINE®.

FRONTLINE® COMBO dla psów i kotów to gwarancja szerokiej ochrony, wysokiego profilu bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia wspólnego gospodarstwa domowego. Dwa silne składniki zwalczają skutecznie pchły i kleszcze: fipronil zabija dorosłe pchły i kleszcze, które wchodzą w kontakt z Twoim zwierzakiem, podczas gdy (S)-metopren zabija jaja i larwy pcheł. Efektem tego, jest przerwanie cyklu życiowego pcheł, co zapobiega inwazji Twojego domu. FRONTLINE® COMBO to wygodne rozwiązanie zaprojektowane tak, aby działało szybko za pomocą łatwego w użyciu aplikatora, przy jednoczesnym wzorowym profilu bezpieczeństwa. Odpowiedni dla kociąt i szczeniąt od 8. tygodnia życia, powyżej odpowiednio 1 kg i 2 kg masy ciała. Może być stosowany również u ciężarnych i karmiących samic. Ponadto FRONTLINE® COMBO kot zarejestrowany jest do stosowania u fretek.

FRONTLINE TRI-ACT® to produkt stworzony specjalnie z myślą o psach, mający na względzie wspólne spacery i wszelkie inne aktywności na świeżym powietrzu. Bez względu na Twoje plany, zapewnia ultraszybką ochronę w wyjątkowej formule 3 w 1, zabija pchły i kleszcze w 6 godzin i chroni przed ponowną inwazją przez okres pełnego miesiąca. Ponadto, zawiera w swym składzie permetrynę, dzięki której wykazuje działanie repelentne, czyli odstrasza i eliminuje kleszcze, komary, muchy i ćmianki, które są wektorami chorób zakaźnych. Redukuje ryzyko przenoszenia leiszmaniozy. Fipronil natomiast przerywa cykl życiowy pcheł, co pozwala pozbyć się tych pasożytów z gospodarstwa domowego.

FRONTLINE® to sprawdzona, skuteczna i bezpieczna marka, której regularne stosowanie daje gwarancję pełnej ochrony przez cały rok!

Alfa hurtownia zoologiczna

ul. Bugajska 37, 42-208 Częstochowa

tel. 34 363 72 00

www.pethouse.pl

biuro@pethouse.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama