, środa 5 sierpnia 2020
Ostrzeżenie meteorologiczne: Wysokie temperatury w całym województwie
Po niezwykle ciepłej niedzieli, temperatura będzie dalej rosła i w poniedziałek, 7 lipca osiągnie wartość od 29 do 32°C. Minimalna temperatura wyniesie od 17 do 19°C. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ostrzeżenie meteorologiczne: Wysokie temperatury w całym województwie

SM/IMGW
Przed wysokimi temperaturami ostrzega IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku, 7 lipca od godz. 13.00 do wtorku, 8 lipca do godz. 18.00 na terenie całego województwa śląskiego.

Jak informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie po niezwykle ciepłej niedzieli, temperatura będzie dalej rosła i w poniedziałek, 7 lipca osiągnie wartość od 29 do 32°C. Minimalna temperatura wyniesie od 17 do 19°C.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ocenia, iż prawdopodobieństwo wystąpienia opisanego wyżej zjawiska wynosi 90 proc.

[AKTUALIZACJA: 8.07.2014 r.]

Wczoraj tj. w poniedziałek, ok. godz. 17.00 i 18.00 w rejonie Wisły i Istebnej podczas burzy zanotowano intensywne opady deszczu - odpowiednio 20,9 mm i 23,1 mm, w wyniku których konieczne było podjęcie interwencji, mających na celu m.in. usunięcie połamanego drzewa (Wisła, ul. Zdejszy) oraz przewróconego słupa energetycznego (Wisła, ul. Bukowa).

- We wtorek, 8 lipca, od godz. 12.00 do godz. 24.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu - informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

[AKTUALIZACJA: 9.07.2014 r.]

W związku z wydanymi ostrzeżeniami Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego odnotowało, we wtorek, 8 lipca ok. 7200 odbiorców (w Bielsku- Białej, pow. cieszyńskim, pszczyńskim, bieruńsko-lędzińskim, gliwickim, raciborskim, tarnogórskim), pozbawionych było dostaw prądu. Ostatnie awarie zostały usunięte 09.07.2014 r. ok. godz. 02:00.

- W środę, 9 lipca od godz. 11.00 do czwartku, 10 lipca do godz. 3.00 przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie około 40 mm, którym towarzyszyć będą porywy wiatru do 65 km/h. Lokalnie występować mogą również opady gradu - informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama