, wtorek 11 sierpnia 2020
Od wydawcy: Nowości na Codziennej!
Na Codziennej kroją się nie małe zmiany! Przygotowujemy dla Was szereg nowości i niespodzianek. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Od wydawcy: Nowości na Codziennej!

Drodzy Czytelnicy, po przerwie wakacyjnej wracamy do Was z podwojonym przyspieszeniem. W planach mamy reaktywację znanych i lubianych rubryk, ale niebawem wdrożymy też nowe rozwiązania. W planach wiele niespodzianek!

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy - tak więc żegnamy wakacje z jednej strony z pewną nostalgią, ale z drugiej - ekscytacją, bo przed nami wiele ciekawych zmian.

Już w październiku wdrożymy na rynek czytelniczy regionu Śląska Cieszyńskiego nowy papierowy miesięcznik - Magazyn Śląska Cieszyńskiego. Oprócz portalu gazetacodzienna.pl będzie to nasze drugie wydawnictwo informujące o ważnych wydarzeniach regionalnych, promujące ciekawe lokalne przedsięwzięcia samorządów i ich mieszkańców.

Oprócz tego dużo też zmian na gazeciecodziennej.pl. Do współpracy z naszą redakcją przystąpili nowi dziennikarze i publicyści z otwartą głową, świeżymi, a nie rzadko szalonymi pomysłami. Poskutkuje to niebawem odświeżeniem zakresu podejmowanej dotąd tematyki, a także nowymi rubrykami. Zostają natomiast lubiane i cieszące się popularnością wśród Was rubryki, takie jak: dział felietonów, dział „Nasze sprawy”, który współtworzycie razem z nami, dodając informacje o ważnych sprawach społecznych, „Jedno pytanie do...” - rubryka, w której zadajemy pytania wykładowcom Uniwersytetu Śląskiego, a także cotygodniowy kącik gwarowy Fryderyka Jana Drala, który niebawem będzie obchodzić już 5. urodziny i z tej okazji także przygotowujemy dla Was niespodziankę!

To nie jedyne zmiany na Codziennej, bowiem kolejne liczne pomysły czekają jeszcze na realizację. Jedno jest pewne - będzie się działo! Tymczasem zachęcam Was do stałego zaglądania na naszą stronę i korzystania ze wszystkich mediów społecznościowych, na których stale prezentujemy najświeższe informacje z regionu. Jesteśmy dla Was!

Wojciech Krawczyk
Dyrektor Wydawniczy

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czekamy na artykuły pani red.MB o zmianach w cieszyńskim sporcie.Wszak zna się na tym!

wtf?

Rozumiem, że powszechną tendencją jest pisanie tekstów (do publikacji) tak, by zrozumiał je 6-cio klasista szkoły podstawowej. Z drugiej strony rozumiem, że nie każdy potrafi pisać jak Sienkiewicz, Żeromski, czy choćby nam bliższy Pilch. Ale po Dyrektorze należało by się spodziewać treści przekazywanych językiem polskim - w sensie: zrozumiałym, logicznym, z ładnie zbudowanymi zdaniami. Kilka przykładów, które mnie zniesmaczyły:
Zdanie drugie i trzecie (sąsiednie dla siebie) zaczynają się tak samo: "W planach...".
Owszem, zrobiliście oddzielny akapit, ale jeśliby przeczytać to jednym tchem: "...niebawem wdrożymy też nowe rozwiązania. W planach wiele niespodzianek! Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy..." ...to można by dojść do wniosku, że Codzienna swoją świetność ma już za sobą.
Czytamy: "wdrożymy (...) papierowy miesięcznik". Czy nie lepiej by było napisać, że "zaczniemy wydawać" lub "na rynku czytelniczym pojawi się"? Nie jestem nauczycielem, i nie wiem, czy czytelnicy Codziennej, (czyli głównie młodzież) używają na co dzień słowa "wdrożyć", i czy normalnym dla nich jest termin "rynek czytelniczy". Stosowane tu pojęcia jakieś ciężkie są.
Odnosi się wrażenie, że Autor nadużywa słowa "rubryka".
Czytamy: "...publicyści z otwartą głową..." - rozumiemy: kilku publicystów z jedną otwartą głową. Reszta ma szalone pomysły.
Zdanie łamaniec (mój faworyt na najgorsze zdanie w tym tekście): "Poskutkuje to niebawem odświeżeniem zakresu podejmowanej dotąd tematyki, a także nowymi rubrykami.". Brrrrr
Proszę przekażcie moje życzenia zdrowia i pomyślności dla "...Fryderyka Jana Drala, który niebawem będzie obchodzić już 5. urodziny".
W przedostatnim zdaniu to "stale prezentujemy" logicznie kłóci się z wcześniejszym "po przerwie wakacyjnej". Skoro była przerwa, to nie stale. Natomiast faktycznie dało się zauważyć, że ostatnio, i to nie tylko w ostatnie wakacje, jakoś bardzo mało treści prezentowaliście.
"Jesteśmy dla Was!" - Czy autor tekstu przemyślał, dla kogo napisał ten "zwiastun"? Czy redaktorzy Codziennej wiedzą, kto czyta Codzienną i co chciałby czytać, i jakim językiem napisane? Jeśli wiecie i tak piszecie, to... brrrrr.
Życzę wiatrów w żagle, byście dopłynęli do wyznaczonych celów. Ale czasami popatrzcie na żagle (i całą łódkę) i zadbajcie o jakość tego narzędzia.

Najbardziej oczekiwaną pozytywną zmianą byłoby porzucenie wiodącej lewicowej linii w GC.
Ale to raczej rzecz ze sfery marzeń.

Krytykując cokolwiek trzeba mieć pojęcie o czym się pisze.Czy "cel" wie co to jest lewica ?czy wie co to jest sprawiedliwość społeczna,czy wie na czym polega life motive.Obawiam się,ze nie wie,ale wie jak opluć to co nie jest po jego myśli.Tak samo ph.9/określenie roztworu/ ma w głowie roztwór alkaliczny czyli coś ze zlasowanym mózgiem.Występuje to często w nacji stworzonej przez wikingów,gołyszów,francuzów,prusaków,szwedów,litwinów,
rusów,czechów i kogo tam jeszcze wie który przez ziemię od Odry po Bug przemaszerował i zostawił swoje nasienie.To nasienie wydało z siebie przeróżne indywidua od Kopernika aż po obecnych"kierowników "państwa polskiego.Najlepiej zawsze wszystko opluć,a samemu stać z boku i nic nie robić.Mało tego nie próbować zmieniać tej znienawidzonej rzeczywistości nawet w gazecie codziennej.Tak trzymać szanowony ph. 9 i nie popuszczać.Kto będzie następny do oplucia ? ? ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama