, środa 26 stycznia 2022
Od 1 października kurs Cieszyn – Jastrzębie przez Kaczyce znika z rozkładu jazdy
Znika kurs na trasie Cieszyn - Jastrzębie przez Kaczyce fot: Paweł ObelnickiDodaj do Facebook

Od 1 października kurs Cieszyn – Jastrzębie przez Kaczyce znika z rozkładu jazdy

UM
Zapowiadane niedawno zmiany w komunikacji powiatowej okazały się dość radykalne, a z pewnością dla niektórych pasażerów będą dużym zaskoczeniem. Od 1 października br. nie będą wykonywane kursy na trasie Cieszyn – Jastrzębie przez Kaczyce.

Komunikacja w Powiecie Cieszyńskim czasy świetności już dawno ma za sobą. Wielu pasażerów przesiadło się lub zamierza przesiąść do prywatnych samochodów. Dzieje się tak z powodu braku dogodnych i częstszych kursów jak również dużych opóźnień na niektórych trasach. Transport publiczny pozostaje więc w 80% dedykowany uczniom. Wiele miejscowości w naszym powiecie jest odciętych od transportu publicznego w dni wolne od pracy, szczególnie w niedzielę.

Na stronie przewoźnika „Linea Trans” pojawiła się informacja, że w związku z niską frekwencją od 01.10.2019 r. Zawieszone zostają kursy na trasie Cieszyn – Jastrzębie przez Kaczyce. Ta zmiana dotknie szczególnie mieszkańców Kaczycach Dolnych.

- Jedynym sposobem może okazać się wdrożenie pomysłu wydłużenia linii 32 Komunikacji Miejskiej do Zebrzydowic przy współfinansowaniu gminy Zebrzydowice - twierdzi Paweł Obelnicki, założyciel strony „Nowy Mig”, która w całości poświęcona jest transportowi publicznemu w naszym regionie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama