, czwartek 19 kwietnia 2018
Nowa karetka dla Wisły
Wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Nowa karetka dla Wisły

mat.pras.
Nowa karetka dla Wisły


Nowa karetka dla Wisły

Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o nową karetkę specjalistyczną. Ambulans będzie służył mieszkańcom Wisły i wypoczywającym tutaj gościom.

Blisko 543 tys. zł kosztował nowoczesny samochód, który trafił do wiślańskiego ambulatorium. Taki prezent zrobił cieszyńskiemu Pogotowiu Wojewoda Śląski, który z rezerwy wojewódzkiej przeznaczył na ten cel 400 tys. zł, brakującą resztę wyłożyło Pogotowie.

Wczoraj Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz i Stanisław Szwed, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej symbolicznie przekazali samochód Burmistrzowi Wisły Tomaszowi Bujokowi oraz Dyrektorowi CPR Janowi Kawulokowi. Wicewojewoda Jan Chrząszcz podkreślił, że w Beskidy trafią trzy karetki: do Wisły, Jasienicy oraz Łękawicy. Podziękowania za tak cenny dar ratujący zdrowie i życie ludzkie złożył władzom centralnym i wojewódzkim Starosta Cieszyński Janusz Król: Serdecznie dziękuję Panu Wojewodzie Janowi Chrząszczowi za skuteczne działanie oraz Panu Ministrowi Stanisławowi Szwedowi za wsparcie u Pani Premier Beaty Szydło pomysłu przeznaczenia środków z rezerwy budżetowej woj. śląskiego na zakup tak potrzebnego nam sprzętu. Dzięki nowoczesnemu ambulansowi mieszkańcy Wisły i wypoczywający tutaj turyści będą mogli czuć się bezpieczniej.

Ambulans, który stacjonować będzie w Perle Beskidów jest na bazie Mercedesa Sprinter 319CDI z napędem na cztery koła 4x4 i reduktorem niezbędnym na górskie strome zbocza. Wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną miedzy innymi: najnowszej generacji defibrylator Lifepak 15 wraz z dodatkowym oprzyrządowaniem; respirator; pompę infuzyjną; ssak; materac próżniowy do przewozu pacjentów z uszkodzonym kręgosłupem itp.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jakby sie tak Prezydentowi co stało albo kómu na Zómeczku, to wojewoda je kryty.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama