, piątek 10 lipca 2020
Niepełnosprawność na co dzień: Obawy przed wyjazdem na turnus rehabilitacyjny
O ile w latach poprzednich chętnych tą formą poprawy własnego zdrowia było więcej niż funduszy do rozdysponowania, to pojawienie się koronawirusa spowodowało, że część zainteresowanych w obawie o własne zdrowie postanowiło tym razem zostać w domu. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Obawy przed wyjazdem na turnus rehabilitacyjny

Iwona Włodarczyk
Tak jak to miało miejsce w poprzednich latach tak i w tym roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pomimo panującej pandemii ogłosiło nabór wniosków na dofinansowanie pobytu osób niepełnosprawnych na turnusach rehabilitacyjnych.

O ile w latach poprzednich chętnych tą formą poprawy własnego zdrowia było więcej niż funduszy do rozdysponowania, to pojawienie się koronawirusa spowodowało, że część zainteresowanych w obawie o własne zdrowie postanowiło tym razem zostać w domu.

Trzeba zaznaczyć, że jednym z warunków skorzystania z dofinansowania jest pobyt w ośrodkach prowadzących rehabilitację związaną z daną niepełnosprawnością, a ośrodki te muszą posiadać niezbędne do prowadzenia takiej rehabilitacji uprawnienia.
Nierzadko wykonywane zabiegi podczas pobytu na turnusie są dla niektórych jedynymi dostępnymi, lub pozwalającymi uniknąć długiego nań oczekiwania, to jednak obawa przed zarażeniem koronawirusem jest silniejsza, a ci którzy pomimo wszystko zdecydowali się na złożenie wniosku z determinacją gromadzą niezbędne dokumenty.

Dzisiaj trudno wyrokować czyje decyzje są dobre i każdy powinien podjąć je sam, lecz trzeba mieć nadzieję, że zarówno jedni jak i drudzy podjętych decyzji nie będą żałować.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama