, niedziela 17 października 2021
Niepełnosprawność na co dzień: Noworoczne postanowienia, marzenia, plany
Co przyniesie z sobą Nowy Rok tego nie jest w stanie przewidzieć nikt, jednak w dużej mierze każdy z nas ma wpływ na to czy postanowienia, marzenia oraz plany się spełnią, tak więc wszystkim czytelnikom wiary i sił do ich osiągnięcia życzy autorka. fot: nagorzeroze.comDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Noworoczne postanowienia, marzenia, plany

IWONA WŁODARCZYK
Stary Rok powoli odchodzi, a wraz z nim wszystko to co było przez ostatnie 12 miesięcy naszym udziałem i zaczynamy zastanawiać się nad tym co przyniesie nam kolejny rok. Wraz z jego nadejściem nie jeden człowiek ustala sam z sobą czego pragnie, co chciałby osiągnąć, z czego zrezygnować i tym to sposobem powstają noworoczne postanowienia.

Ile ludzi, tyle pomysłów, jednym marzy się zdobycie jakiegoś górskiego szczytu, dla innego szczytem marzeń będzie szybkie ukończenie kursu prawa jazdy oraz kupno chociażby używanego samochodu, a jeszcze innemu zamarzy się wyjazd na drugi koniec Świata. Marzenia oraz plany mają wszyscy, zarówno młodzi jak i osoby starsze, marzą zdrowi, lecz są one również udziałem niemałego grona tych których los obdarzył różnego rodzaju dysfunkcjami.

Niejednokrotnie to właśnie niepełnosprawność staje się dodatkowym bodźcem do wytyczania sobie kolejnych zadań, których wykonanie osobom postronnym może wydawać się wręcz nieosiągalne. Dzięki samozaparciu nie jeden z niepełnosprawnością ruchu pomimo wszelkim negatywnym prognozom dzięki własnemu uporowi i intensywnej rehabilitacji po długim siedzeniu w domu odzyska na tyle sprawność, że będzie mógł wreszcie o własnych siłach wyjść z domu. Przed tymi którzy stracili wzrok stają zadania typu nauka pisma punktowego oraz tego wszystkiego co łączy się z orientacją przestrzenną, a co sprawi, że będą oni w miarę samodzielni, więc nie jeden nowo ociemniały postawi sobie za punkt honoru opanowanie do perfekcji tych czynności.

W planach na następny rok może znaleźć się zdobycie funduszy np. na kupno sprzętu typu wózek inwalidzki czy inny sprzęt niezbędny do rehabilitacji, lecz będą i tacy dla których priorytetem stanie się pozbycie nadmiaru niechcianych kilogramów. Możliwość dofinansowania wyjazdu na turnus rehabilitacyjny czy kupno komputera, a nawet poznanie kogoś z kim będzie można tak zwyczajnie spotkać się, porozmawiać, wypić kubek herbaty, kogoś kto zechce poświęcić drugiemu człowiekowi trochę czasu i uwagi to kolejne z marzeń do spełnienia.

Co przyniesie z sobą Nowy Rok tego nie jest w stanie przewidzieć nikt, jednak w dużej mierze każdy z nas ma wpływ na to czy postanowienia, marzenia oraz plany się spełnią, tak więc wszystkim czytelnikom wiary i sił do ich osiągnięcia życzy autorka.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama