, niedziela 7 marca 2021
Niepełnosprawność na co dzień: Dofinansowania ze środków PEFRON w 2021 roku
W PCPR będzie można składać wnioski dotyczące dofinansowania likwidacji barier architektonicznych, technicznych, w komunikowaniu się, zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Dofinansowania ze środków PEFRON w 2021 roku

Iwona Włodarczyk
Tak jak w poprzednich latach tak i w roku 2021 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie będzie realizowało zadania, dzięki którym będą możliwe dofinansowania pochodzące ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W PCPR będzie można składać wnioski dotyczące dofinansowania likwidacji barier architektonicznych, technicznych, w komunikowaniu się, zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych.

Określenie zadań, które będą realizowane w powiecie cieszyńskim w roku bieżącym odbędzie się dopiero po przekazaniu przez PFRON informacji o wysokości środków przeznaczonych dla powiatu cieszyńskiego oraz po podjęciu przez Radę Powiatu uchwały określającej zadania realizowane w roku 2021 ze środków PFRON z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Dotychczas odbywało się to zazwyczaj najpóźniej końcem marca. Odstępstwem był rok ubiegły, w którym zadania, z uwagi na pandemię oraz ograniczenia związane z organizacją sesji Rady Powiatu zostały określone dopiero w maju.

Wnioski dotyczące dofinansowania do uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych przyjmowane będą po podjęciu przez Radę Powiatu wyżej wymienionej uchwały, w określonym przez PCPR terminie.

Wnioski w ramach programu Aktywny samorząd można będzie składać po uruchomieniu naboru przez System Obsługi Wprawia w terminach dla Modułu I od 01.03 do
31.08 natomiast dla Modułu II od 01.03 do 31.03 oraz od 01.09 do 10.10
Wszystkie wnioski można będzie składać osobiście, za pośrednictwem poczty polskiej lub poprzez ePUAP w przypadku posiadania podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego.

Trzeba jednak pamiętać, że składając wniosek poprzez ePUAP dokumenty takie jak zaświadczenia lekarskie czy faktury muszą być dostarczone w oryginale do urzędu. Z uwagi na wadliwą funkcjonalność Systemu Obsługi Wsparcia, poprzez ten system przyjmowane są wyłącznie wnioski dotyczące programu Aktywny samorząd.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama