, sobota 23 stycznia 2021
Nie przestaje padać. Stan wody w Olzie niepokojąco rośnie
W związku z nieustającymi opadami deszczu i podnoszącym się stanem wód wojewoda śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla kilku powiatów, m.in. cieszyńskiego. fot: SMDodaj do Facebook

Nie przestaje padać. Stan wody w Olzie niepokojąco rośnie

UM
Nie przestaje padać. Stan wody w Olzie niepokojąco rośnie

Rzeka Olza w Cieszynie widok z czeskiej strony.


Nie przestaje padać. Stan wody w Olzie niepokojąco rośnie

Rzeka Olza w Cieszynie na wysokości Mostu Przyjaźni.

Prognozy pogody nie rysują się dla nas zbyt optymistycznie. Czeka nas kolejny deszczowy tydzień. W związku z nieustającymi opadami deszczu i podnoszącym się stanem wód wojewoda śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla kilku powiatów, m.in. cieszyńskiego.

W Cieszynie pogotowie przeciwpowodziowe wprowadza się, gdy poziom wody w rzece Olzie przekracza stan ostrzegawczy wynoszący 140 cm o 50 cm i wynosi 190 cm. Natomiast alarm przeciwpowodziowy ogłasza się, gdy poziom wody zbliża się do poziomu wynoszącego 230 cm, a prognozy przewidują dalsze opady deszczu.

Stan wody w Olzie, a także sąsiedniej, wypływającej z niej Młynówce nie osiągnął jeszcze stanu ostrzegawczego, jednak woda niepokojąco zbliża się do stanu alarmowego. W Powiecie Cieszyńskim od kilku dni strażacy walczą ze skutkami utrzymujących się intensywnych opadów. Jak informuje dyżurny w Centrum Powiadamiania Ratunkowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu, strażackie interwencje dotyczą m.in. gmin Skoczów, Brenna, Ustroń czy Istebna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama