, niedziela 9 sierpnia 2020
Nie kłam medyka! Ratownicy ruszyli z apelem
Pacjenci niestety często zatajają informacje przed medykami, ci przyjeżdżają na miejsce bez odzieży ochronnej i są później obejmowani kwarantanną. Ruszyła akcja #NieKłamMedyka.  fot: arch.GCDodaj do Facebook

Nie kłam medyka! Ratownicy ruszyli z apelem

red.mat.pras.
Nie kłam medyka! Ratownicy ruszyli z apelem

Nie martw się - otrzymasz niezbędną pomoc! Udostępnione przez Ciebie informacje pozwolą na wdrożenie dodatkowych procedur, które zmniejszają ryzyko dalszego przenoszenia choroby.

Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe w imieniu wszystkich pracowników ratownictwa medycznego apeluje do każdego mieszkańca z terenu powiatu cieszyńskiego. - Bądź odpowiedzialny wzywając Pogotowie!

To oni są na pierwszej linii w walce z koronawirusem. Nie okłamujcie nas, bo nie będzie miał kto udzielać wam pierwszej pomocy - mówią ratownicy. Pacjenci niestety często zatajają informacje przed medykami, ci przyjeżdżają na miejsce bez odzieży ochronnej i są później obejmowani kwarantanną. Ruszyła akcja #NieKłamMedyka.

W rozmowie z dyspozytorem podaj wszelkie informacje i występujące objawy. Szczególnie nie ukrywaj jeżeli:

 • zdiagnozowano u Ciebie COVID-19 lub objęto Cię kwarantanną/nadzorem epidemiologicznym,
 • miałaś/eś (potencjalny) kontakt z osobą zakażoną,
 • miałaś/eś (potencjalny) kontakt z osobą objętą kwarantanną/nadzorem epidemiologicznym,
 • niedawno wróciłaś/eś z miejsc, gdzie występuje koronawirus lub miałaś/eś kontakt z osobami, które wróciły z tych terenów.

  Pamiętaj! To, co przekazałaś/eś dyspozytorowi medycznemu, również powtórz personelowi karetki i szpitala. To bardzo ważne!

  Nie martw się - otrzymasz niezbędną pomoc! Udostępnione przez Ciebie informacje pozwolą na wdrożenie dodatkowych procedur, które zmniejszają ryzyko dalszego przenoszenia choroby.

  -Martwi mnie, że część z nas boi się przyznać przed zespołem ratownictwa medycznego do tego, że mogła mieć styczność z wirusem. Mało tego, ten bardzo istotny fakt niektórzy przed ratownikami zatajają świadomie. Niestety, ale nie jest to z naszej strony odpowiedzialne zachowanie! Proszę Was wszystkich - jeżeli tylko podejrzewacie u siebie zakażenie SARS-COV2, nie bójcie się o tym powiedzieć badającemu Was personelowi medycznemu. Bądźmy z nimi szczerzy! Nie zapominajmy o tym, że personel medyczny, który będzie musiał przejść przymusową izolację w trakcie odbywania dwutygodniowej kwarantanny, nie pomoże w tym czasie nikomu. Liczę na to, że ta ważna informacja dotrze do licznej rzeszy mieszkańców, którzy dostosują się do mojego apelu - mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama