, niedziela 31 maja 2020
Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych
Strażnicy oraz policjanci cały czas patrolują miejsca, gdzie najczęściej przebywają osoby bezdomne: okolice dworców, ciepłociągów, czy opuszczonych budynków.  fot: sxc.huDodaj do Facebook

Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych

Mróz to śmiertelne zagrożenie dla bezdomnych. Każdego roku z powodu wychłodzenia organizmu umiera kilkadziesiąt osób. W ostatnim czasie, tylko w województwie śląskim z wychłodzenia zmarło 8 osób. Straż miejska w Cieszynie oraz policja apelują do mieszkańców aby nie byli obojętni na los osób bezdomnych.

Ostatni śmiertelny przypadek spowodowany wychłodzeniem organizmu został odnotowany przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, na początku tygodnia. Ofiary to 52-letnia kobieta oraz 75-letni mężczyzna. Nieszczęśliwego finału udało się natomiast uniknąć w Cieszynie, gdzie w dniach 18-19 stycznia strażnicy miejscy dwukrotnie interweniowali w przypadku bezdomnych wymagających pomocy. W obu przypadkach pomocy udzieliło Centrum Edukacji Socjalnej w Cieszynie.

W związku z utrzymującymi się ujemnymi temperaturami straż miejska w Cieszynie oraz policja apelują do mieszkańców aby nie byli obojętni na los osób bezdomnych i każdorazowo zgłaszali pod numer alarmowy 986 (straż miejska) oraz numery alarmowe: 112 lub 997. Od 1 listopada ubiegłego roku w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego została uruchomiona także infolinia dla bezdomnych. Wybierając z telefonu stacjonarnego bądź komórkowego numer 800 100 022 można uzyskać informacje, gdzie szukać noclegu i ciepłego posiłku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama