, niedziela 12 lipca 2020
NGO i ich największy problem? Promocja
W ramch projektu "Interaktywni" organizowany jest cykl szkoleń.  fot: Konrad Dwornik/www.ngo.cieszyn.plDodaj do Facebook

NGO i ich największy problem? Promocja

JAKUB MARCJASZ
Promocja to jedna z głównych bolączek z jakim na co dzień borykają się organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu cieszyńskiego. Sytuację ma zmienić projekt "Interaktywni", którego inicjatorem jest Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej. Problem polega na tym, że do wzięcią w nim udziału ciężko je przekonać.

Na terenie powiatu cieszyńskiego zarejestrowanych jest ponad pół tysiąca popularnych NGO-ów (organizacji pozarządowych). Nasz region jest dla nich prawdziwym zagłębiem. Biorąc pod uwagę ich liczbę przypadającą na jednego mieszkańca to absolutny rekord kraju.

Jednym z głównych problemów z jakimi borykają się na co dzień to brak odpowiednich działań promocyjnych. - Często jest tak, że niewiele osób wie, że cała masa wydarzeń w mieście organizowanych jest właśnie przez organizacje pozarządowe - mówi Joanna Rzepka-Dziedzic z Fundacji Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej. To właśnie ona wspólnie ze swoimi współpracownikami wpadła na pomysł, który miał zmienić tę sytuację. Tak powstał portal ngo.cieszyn.pl, gdzie działające nie tylko nad Olzą, ale i w całym powiecie organizacje pozarządowe mogą pochwalić się swoimi działaniami. Na tym jednak nie koniec. Ludziom z "Szarej" udało się pozyskać fundusze europejskie i dzięki temu zrodził się projekt "Interaktywni". Głównym jego celem jest zachęcenie lokalnych organizacji do wzmocnienia działań promocyjnych w "ogólnodostępnych środkach masowego przekazu ze szczególnym uwzględnieniem Internetu". Dzięki udziałowi w projekcie organizacje mają możliwość m.in. poznania skutecznych metod promocji w sieci, unowocześnia lub stworzenia stron internetowych, czy nauczenia się ich obsługi.

Dla dziesięciu organizacji pozarządowych z regionu wyróżniających się szerokim zasięgiem i efektywnością swych działań inicjatorzy przygotowali tak zwany pakiet promocyjny. Dzięki niemu otrzymają one m.in. profesjonalną stronę internetową, nowe logo lub przeprojektowanie już istniejącego, czy zestaw "firmowych" druków.

Mimo że udział w projekcie nie wiąże się z żadnymi kosztami to okazuje się, że organizacje nie są do końca zainteresowane udziałem w nim. - Kiedy dzwonimy i próbujemy zaprosić je na krótkie szkolenie to często traktowani jesteśmy jak telemarketerzy - opowiada Joanna Rzepka-Dziedzic, która przyczynę takiego stanu rzeczy upatruje w ogólnym zmęczeniu organizacji wszelkiego rodzaju szkoleniami.

O potrzebie i słuszności projektu przekonany jest Tadeusz Papierzyński z Zespołu Regionalnego Istebna, który wziął już udział w takim szkoleniu. - Dzięki temu mieliśmy nie tylko okazję zapoznać się z techniczną stroną działania strony internetowej, ale też na przykład z aspektami prawa autorskiego i wykorzystania wizerunku - mówi Papierzyński. "Istebna" już wkrótce zamierza nie tylko zmodyfikować stronę internetową, ale i swoje profile na popularnych portalach społecznościowych.

Więcej informacji na temat projektu „Interaktywni” można znaleźć na stronie: www.interaktywni.cieszyn.pl oraz www.ngo.cieszyn.pl.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dobra sprawa !!! Powodzenia!!! Strefa Szarej jaki i Galeria Szara to dobry przykład prężnego NGo'sa :) Wytrwałości!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama