, wtorek 14 kwietnia 2020
Narty z butami, kombinezon, kask i gogle. O tym marzy Nadia.
Nadia z mamą oraz swoją siostrą Zuzią.  fot: Tomasz Jopek, Fundacja Mam MarzenieDodaj do Facebook

Narty z butami, kombinezon, kask i gogle. O tym marzy Nadia.

JAKUB MARCJASZ
8-letnia Nadia Kajstura ze Strumienia walczy z ciężką chorobą nowotworową. W tej walce postanowiła pomóc jej Fundacja Mam Marzenie, która spełnia marzenia i pomaga takim dzieciom jak Nadia. Wolontariuszom fundacji dziewczynka wyznała: - Marzę o nartach z butami, kombinezonie, kasku i goglach.

Guz. Zlokalizowany w gardle mięsak tkanek miękkich. W medycznym języku: rms embryonale. Zanim jednak rodzice Nadii usłyszeli tę diagnozę minęło kilka, pełnych niepokoi tygodni.

Zaczęło się bardzo niewinnie. Od ropnego kataru. W porównaniu do innych on jednak nie ustępował i z czasem stawał się coraz silniejszy. - Córka nie nadążała już z wydmuchiwaniem nosa, dodatkowo zaczęła chrapać - mówi Sylwia Kajstura, mama Nadii. Pierwsze badania wykazały, że organizm dziewczynki został zaatakowany przez bakterię. Przepisywane jednak przez lekarza kolejne antybiotyki nie przynosiły spodziewanego efektu, a objawy dalej nie ustępowały. Wtedy Nadia znalazła się pod opieką laryngologa. - Podczas kolejnej wizyty pani doktor zauważyła polip w gardle i z dopiskiem "pilne!" wypisała skierowanie na jego usunięcie - opowiada pani Sylwia. Ta diagnoza nie rozwiązała jednak problemów. Następni lekarze ignorowali to zalecenie i stawiali inne diagnozy. Zdesperowana pani Sylwia dalej szukała pomocy. W końcu Nadia znalazła się pod opieką lekarza, który potwierdził pierwsze rozpoznanie. - Po tygodniu otrzymaliśmy telefon, że czeka już na nas miejsce w szpitalu, a Nadia zostanie poddana zabiegowi usunięcia polipa-guza, bo tak zaczęto już wówczas go nazywać - mówi mama dziewczynki. Operacja zakończyła się sukcesem. Nadia przestała chrapać i szczęśliwie mogła wrócić do domu. W tym samym czasie wycinek guza został poddany badaniom histopatologicznym.

W sierpniu rodzice Nadii usłyszeli: podejrzenie nowotworu złośliwego. Dziewczynka znalazła się pod opieką lekarzy z Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Rozpoczęło się długie i intensywne leczenie chemio- oraz radioterapią. - Nadia jest strasznie silną osobą i jak większość dzieci radzi sobie niesamowicie. Rozumie, że musi się pomęczyć i robić to co jej każą, bo wie że tak musi być, że to wszytko dla jej dobra - pani Sylwia chwali swoją córkę, która przechodzi kolejną serię chemioterapii.

Takim dzieciom jak Nadia pomaga Fundacja Mam Marzenie. Od blisko ośmiu lat spełnia najskrytsze marzenia dzieci z chorobami zagrażającymi życiu. Dziewczynka podczas zabawy i rozmowy z jej wolontariuszami wyznała: "marzę o nartach z butami, kombinezonie, kasku i goglach".

- Mamy nadzieję, że już wkrótce znajdą się osoby chcące pomóc w spełnieniu marzenia Nadii. W podbeskidzkich miejscowościach na pewno jest mnóstwo amatorów białego szaleństwa. Może ktoś z nich kupi i podaruje dziewczynce wymarzony sprzęt a tym samym zobaczy, że nie ma niczego piękniejszego od prawdziwej, szczerej radości szczęśliwego dziecka - mówi Katarzyna Olek, wolontariuszka fundacji Mam Marzenie.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc w spełnieniu marzenia Nadii proszenie są o kontakt z wolontariuszami Fundacji Mam Marzenie pod nr tel.: 606 629 831. Więcej szczegółów na stronie www.mammarzenie.org.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama