, wtorek 23 kwietnia 2024
Męskie płaszcze zimowe – jak wybierać, by nie marznąć
Męskie płaszcze zimowe – jak wybierać, by nie marznąć fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Męskie płaszcze zimowe – jak wybierać, by nie marznąć

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Męskie płaszcze zimowe – jak wybierać, by nie marznąć

Na razie pogoda nas rozpieszcza, ale wkrótce promienie słońca będą zaledwie wspomnieniem. Wtedy najchętniej ubierzemy coś ciepłego, a czy może być cieplejsze i elegantsze ubranie na zimę niż płaszcz?

Męskie płaszcze są ponadczasowym elementem garderoby. Nic więc dziwnego, że na brak modeli w sklepach narzekać nie możemy. Wręcz możemy mieć zupełnie odwrotny problem – nadmiar propozycji może przyprawić o zawrót głowy. Sprawdźmy, na co należałoby zwrócić uwagę przy zakupie, aby płaszcz spełnił nasze oczekiwania.

Materiał to podstawa

Rodzaj tkaniny to pierwsza rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę. Co z tego, że płaszcz będzie w modnym kroju i od razu wpadnie nam w oko, jeśli wyjdziemy w nim raz, od razu nas przewieje i wrócimy do domu z przeziębieniem. Niestety nasz nowy płaszcz straci swój urok. Dlatego też wybierając się na zakupy, skupmy się na tych modelach, które posiadają dobry skład.

Najpowszechniejszą i zarazem jedną z najchętniej wybieranych tkanin jest wełna. Gwarantuje ciepło, a przez to jest doskonała w zimne dni. W zależności od rodzaju wełny cena może być diametralnie różna. W najniższej cenie będzie wełna owcza, natomiast wełna wielbłądzia i jagnięca są uważane za bardzo ekskluzywne. Oprócz tego do wyboru mamy alpakę, czyli wełnę z futra alpak, kaszmir, czyli wełnę kozy kaszmirskiej i angorę, która jest wełną z królika angorskiego.

Płaszcze męskie nie muszą być wcale z wełny. Równie dobrze możemy postawić na tweed, flausz albo moher i też sprawdzą się rewelacyjnie. To, czego nie kupujemy to płaszcze z akrylu, albo poliestru. Nie oddychają i nie zapewniają ciepła.

O czym jeszcze pamiętać?

Często w składzie płaszcza znajdziemy kilka rodzajów tkanin. Dzięki temu materiał może być przyjemniejszy w dotyku, niegryzący, miększy i cieplejszy. Zwróćmy również uwagę na gramaturę, bo im wartość ta jest wyższa, tym cieplejsze ubranie. Jednak liczy się nie tylko materiał zewnętrznej części płaszcza. Przyjrzyjmy się, jaka jest podszewka. Ona także może zapewnić dodatkowe ciepło. Tak jest na przykład z podszewkami z włókniną albo watoliną. Jednak najcieplejsza jest podszewka pikowana i jeśli mamy taką możliwość, to właśnie po nią sięgnijmy.

Odpowiedni fason dla podkreślenia stylu

Szukając zimowych ubrań, skupiamy się przede wszystkim na tym, żeby były ciepłe. Jednak przyjrzyjmy się też krytycznie swojej sylwetce, stylowi i garderobie. Pod pojęciem męskiego płaszcza kryje się mnóstwo fasonów. Powinniśmy przyjrzeć się im nieco bliżej, bo niekoniecznie ten, który doskonale wygląda na znajomych, będzie równie dobrze prezentować się na nas.

Najprostszy podział płaszczy dotyczy modeli jednorzędowych, które mają jeden rząd guzików i dwurzędowych z dwoma rzędami guzików. W pierwszej grupie znajdują się na przykład płaszcze covert coat i crombie. Natomiast wśród płaszczy dwurzędowych popularne są trencze, polo coat albo ulster coat. Płaszcze jednorzędowe wyszczuplają sylwetkę i może po nie sięgnąć większość Panów. Natomiast płaszcze dwurzędowe dodają optycznie masy, więc lepiej wyglądają w nich szczupłe osoby.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama