, piątek 22 czerwca 2018
LOTE i Szybiński w setce najlepszych szkół w Polsce
W Ogólnopolskim Rankingu Liceów na 74. miejscu w kraju oraz 7. w województwie śląskim znalazło się Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. fot: cieszyn.plDodaj do Facebook

LOTE i Szybiński w setce najlepszych szkół w Polsce

JM
Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie znalazło się wśród pięćdziesięciu najlepszych techników, a Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie wśród stu najlepszych liceów w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012 roku.

Ranking od lat organizują wspólnie dziennik "Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy".

W tegorocznym zestawieniu Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie zajęło 38. miejsce w kraju oraz 3. w województwie śląskim. To jedyne technikum z terenu powiatu cieszyńskiego, które znalazło się w setce najlepszych tego typu szkół w kraju. Na miejscu 101. znalazło się Technikum w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, a na miejscu 118. Technikum nr 4 w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie. Odpowiednio miejsce 11. i 12. w województwie śląskim. W rankingu znalazło się 250 szkół. Pierwsze miejsce zajęło Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie. Przy ocenie techników wzięto pod uwagę sukcesy uczniów na olimpiadach, wyniki matur, wyniki egzaminów zawodowych oraz opinię akademicką.

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów na 74. miejscu w kraju oraz 7. w województwie śląskim znalazło się Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. W rankingu szkół z najlepszymi wynikami na olimpiadach, cieszyńskie liceum zamyka pierwszą setkę. Na 239. miejscu w kraju i 25. w województwie śląskim sklasyfikowane zostało I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie. Na opublikowanej liście znalazło się 500 szkół. Pierwsze miejsce zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu. Przy ocenie liceów, podobnie jak w przypadku rankingu techników, wzięto pod uwagę sukcesy uczniów na olimpiadach, wyniki matur oraz opinię akademicką.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Co do pozycji LO Kopernik w rankingu powiem krótko : taka szkoła , jaki dyrektor!

Gdy zapisywałem się do tej szkoły to pytałem w sekretariacie jaki tu jest poziom ?odpowiedziano mi że spoko. Teraz się okazało że jak na średni poziom to jest za wysoki próg a i tak wykształcenie jest średnie jak i z każdego innego technikum ,to po co tak maglować uczni że wystarczy gdy braknie pół punktu to się nie zaliczy jakiegoś przedmiotu.

Brawo LOTE!

sorry -mialo byc miejsce 125 LO Towarzystwa Ewangelickiego Cieszyn śląskie 47,05

25 LO Towarzystwa Ewangelickiego Cieszyn śląskie 47,05

A na którym miejscu jest LO im. Kopernika w Cieszynie? Czyżby jak co roku poza pierwszą 500-ką szkół?!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama