, sobota 27 luty 2021
Konwój Muszkieterów wspiera potrzebujące dzieci ze Śląska
Konwój Muszkieterów dotarł w tym roku m.in. do Strumienia. fot: strumien.plDodaj do Facebook

Konwój Muszkieterów wspiera potrzebujące dzieci ze Śląska

JM, MAT. PRAS.
Blisko 250 domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce otrzyma pomoc w ramach świąteczno-noworocznej akcji charytatywnej "Konwój Muszkieterów". Wśród nich są również te z naszego regionu.

To już jedenasta edycja akcji organizowanej przez fundację działającą przy Grupie Muszkieterów. Jej ideą przewodnią jest udzielenie wsparcia najbardziej potrzebującym placówkom opiekuńczo-wychowawczym i ośrodkom pomocy społecznej z miejscowości, w których znajdują się sklepy sieci Intermarché i Bricomarché. W ciągu dziesięciu lat trwania akcji, Konwój dotarł do prawie 1,5 tys. placówek, w tym domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, parafii oraz punktów PCK i Caritas, udzielając im wsparcia o wartości ponad 6 mln złotych.

W tym roku Fundacja Muszkieterów wsparła m.in. Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame ze Strumienia. Placówka, podobnie jak i inne, otrzymała 3,5 tys. złotych i sama zdecydowała na co przeznaczy te środki. - To dla nas ogromna pomoc. Zdecydowaliśmy, że za te pieniądze kupimy artykuły spożywcze - mówi Renata Moj, dyrektorka ośrodka. W placówce przebywa obecnie 70 niepełnosprawnych intelektualnie chłopców w wieku od 2 do 18 lat.

W województwie śląskim pomoc trafi do 15 placówek z: Bielska Białej, Chybia, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Knurowa, Lublińca, Pszczyny, Radlina, Rydułtów, Strumienia, Zawiercia oraz Żywca.

Właściciele znajdujących się w regionie Intermarché i Bricomarché zdecydowali wesprzeć, oprócz placówki w Strumieniu, m.in. Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą im. Jana Pawła II z Częstochowy, Dąbrowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Otwarte Serca z Dąbrowy Górniczej, a także Powiatowy Dom Dziecka z Żywca. Do śląskich placówek trafi łącznie ponad 50 tys. złotych.

- Z roku na rok rośnie liczba placówek, które korzystają z naszego wsparcia oraz wartość udzielanej pomocy. Docieramy przede wszystkim do placówek znajdujących się w małych i średnich miejscowościach, które często zmagają się z problemami finansowymi i potrzebują wsparcia z zewnątrz. To nasi sąsiedzi, więc tym bardziej nie możemy zapominać o nich w tym świątecznym okresie - podkreśla Marek Feruga, prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

Klienci sieci Intermarché i Bricomarché mogą bezpośrednio zaangażować się w Konwój Muszkieterów. W tym celu Fundacja Muszkieterów przygotowała specjalne torby zakupowe, dochód z ich sprzedaży w całości przekazany zostanie ośrodkom opiekuńczym i domom dziecka. - Aby wspomóc akcję, wystarczy zakupić torbę za symboliczną złotówkę - tłumaczy Marek Feruga. I dodaje: - Cel na który przekazane zostaną środki uzyskane z jej sprzedaży, czynią ją naprawdę wyjątkową. To dowód na to, że w życiu codziennym nawet dzięki najmniejszym drobiazgom możemy zmieniać na lepsze otaczający nas świat.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama