, piątek 29 marca 2024
Konkurs pamiętnikarski na najlepszą narrację: "Moje życie z niepełnosprawnością"
Projekt ma na celu budowanie kapitału społecznego poprzez zwiększanie świadomości uczniów szkół średnich na temat funkcjonowania osób z różnym rodzajem niepełnosprawności. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Konkurs pamiętnikarski na najlepszą narrację: "Moje życie z niepełnosprawnością"

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Konkurs pamiętnikarski na najlepszą narrację: "Moje życie z niepełnosprawnością"

W ramach projektu, odbył się konkurs fotograficzny, rozstrzygnięty podczas "Dnia godności". fot. mat. pras.

Na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie rozpoczął się kolejny konkurs w ramach polsko-czeskiego projektu "Osoba niepełnosprawna moim sąsiadem. Nieinstytucjonalne wsparcie osób niepełnosprawnych". Każdy może wziąć udział w konkursie i opowiedzieć swoją własną historię.

Do udziału w konkursie pamiętnikarskim na najlepszą narrację: "Moje życie z niepełnosprawnością" organizatorzy zapraszają osoby niepełnosprawne, ale również pełnosprawne, które na co dzień żyją z osobą niepełnosprawną i mogą opisać swoje własne doświadczenia i spostrzeżenia związane z życiem bliskiej im osoby.

- Głównym celem konkursu jest opisanie swojego życia, lub małego jego fragmentu, pewnej swojej przestrzeni codziennego zmagania się z niepełnosprawnością. Nie chodzi nam tutaj tylko i wyłącznie o trudności, ale również o pokazanie pozytywnych aspektów - mówi Sylwia Wrona, koordynator jednego z działań projektu i zaznacza, że dzięki temu, organizatorzy konkursu chcą uświadomić innym, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w zdobywaniu, osiąganiu i realizacji swoich marzeń, celów życiowych i zawodowych. Takie działania mają zachęcać przede wszystkim młodych ludzi, do tego, aby dzielili się swoimi doświadczeniami. Mają uświadamiać z czym osoba niepełnosprawna musi się borykać, jakie są jej uczucia, doświadczenia, w jaki sposób realizuje swoje plany, bez względu na niepełnosprawność i jak radzi sobie z przeciwnościami losu.

Prace wysyłać można w terminie od 1 czerwca do 30 września drogą mailową na adres mailowy projektu, pocztą tradycyjną na adres uczelni w Cieszynie, lub przynieść osobiście do siedziby Uniwersytetu (pokój 250). Na potrzeby konkursu zostanie powołane polsko-czeskie jury, którego zadaniem będzie selekcja, ocena oraz nagrodzenie nadesłanych prac. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych przewidziano na pierwszą połowę października.

Jeśli autor wyrazi zgodę, jego tekst zostanie ujęty w specjalnie przygotowanej publikacji. Konkurs ma podwójne znaczenie, ponieważ ma wartość naukowo-badawczą dla wnioskodawcy projektu. Stanowi bowiem studium przypadku, czyli egzemplifikację życia osoby niepełnosprawnej na terenie pogranicza polsko-czeskiego.

Wspólny projekt realizowany jest przez Zakład Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie), Uniwersytet Śląski w Opavie (Wydział w Karvinie). Projekt ma na celu budowanie kapitału społecznego poprzez zwiększanie świadomości uczniów szkół średnich na temat funkcjonowania osób z różnym rodzajem niepełnosprawności.

Projekt "Osoba niepełnosprawna moim sąsiadem. Nieinstytucjonalne wsparcie osób niepełnosprawnych" dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Wszelkie informacje dotyczące projektu można uzyskać na stronie: www.weinoe.us.edu.pl poprzez kontakt mailowy: projekt2.pl-cz@tlen.pl oraz na forum: www.nms.pun.pl.

ue

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama