, piątek 10 lipca 2020
Jakie dokumenty są potrzebne do wypożyczenia samochodu na lotnisku Katowice-Pyrzowice
Najmniejsze ograniczenia w tej kwestii posiadają sieci wypożyczalni, działające na terenie całego kraju. Na przykład firma Carfree – wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Katowicach, udostępnia swoje samochody osobom, które ukończyły 21 lat, a posiadaczami prawa jazdy są od minimum roku.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Jakie dokumenty są potrzebne do wypożyczenia samochodu na lotnisku Katowice-Pyrzowice

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Korzystanie z wypożyczalni samochodów jeszcze parę lat temu większości z nas kojarzyło się z luksusem, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Jednak wypożyczanie auta staje się z roku na rok coraz popularniejszym rozwiązaniem, a wraz z rozwojem rynku, zarówno ceny, jak i warunki wynajmu są bardziej przystępne dla potencjalnych klientów.

Zasady wypożyczenia samochodu

Jeżeli chcesz zdecydować się na wynajęcie samochodu po raz pierwszy, musisz wiedzieć, że zasady wypożyczenia nie będą takie same w każdej wypożyczalni. Każda z dostępnych na rynku firm może mieć swój wewnętrzny regulamin, według którego udostępnia samochody klientom. Najczęściej pojawiającym się warunkiem jest zwykle wiek osoby wypożyczającej oraz jej staż za kierownicą. Kryteria są różne, ale pewne jest, że świeżo upieczony kierowca, który dopiero co odebrał prawo jazdy, o wypożyczeniu samochodu może zapomnieć. Najmniejsze ograniczenia w tej kwestii posiadają sieci wypożyczalni, działające na terenie całego kraju. Na przykład firma Carfree – wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Katowicach, udostępnia swoje samochody osobom, które ukończyły 21 lat, a posiadaczami prawa jazdy są od minimum roku.

Jakie dokumenty będą wymagane?

Jeśli uda Ci się spełnić podstawowe kryteria, przed podpisaniem umowy najmu pracownik wypożyczalni poprosi Cię o dokumenty. Tutaj również trudno o jedną regułę dla wszystkich. Niektóre firmy wymagają okazania przynajmniej dwóch dokumentów, które potwierdzą Twoją tożsamość, podczas gdy inne tylko jednego. Może być to dowód lub paszport, oczywiście ważny. W każdej wypożyczalni niezbędne będzie jednak prawo jazdy.

Niektóre wypożyczalnie samochodów wymagają od swoich klientów posiadania karty kredytowej, na której po podpisaniu umowy najmu jest blokowana kwota kaucji za wypożyczony samochód. Stanowi to formę zabezpieczenia na wypadek, gdyby wynajmujący nie wywiązał się z warunków umowy lub uszkodził auto podczas korzystania z usługi. Jeśli jednak auto zostanie oddane do wypożyczalni w takim samym stanie, w jakim z niej wyjechało, pełna kwota kaucji wróci konto. Warto wiedzieć, że nie wszystkie wypożyczalnie pobierają kaucję początkową. Coraz więcej ogólnopolskich firm, takich jak np. Carfree, rezygnuje z tego wymogu, wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Inną, niewątpliwą zaletą, jest możliwość dokonania rezerwacji samochodu on-line, dzięki której można zyskać pewność, że auto, które jest Ci potrzebne, będzie dostępne w danym dniu. Co więcej, pracownicy firmy podstawią wybrany samochód na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach zupełnie bezpłatnie.

Ceny wynajmu samochodu w Polsce

W firmach zajmujących się wynajmem aut, ceny tych samych modeli samochodów znacznie mogą się od siebie różnić. Ponadto koszt wynajmu jest również zależny od długości okresu najmu, wielkości pojazdu, jego klasy i wyposażenia dodatkowego. Na ostateczną kwotę będą miały również wpływ czasowe promocje, dostępność aut oraz sezon, w jakim chcesz skorzystać z usługi wypożyczalni.

Więcej przydatnych informacji na ten temat znaleźć można w artykule pt.: „Wypożyczenie samochodu w Katowicach – ile to kosztuje? Kto najczęściej korzysta z usług wypożyczalni?”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama