, piątek 18 września 2020
Jaki materac piankowy wybrać? Przewodnik po materacach Sleepmed by Hilding
Nowoczesne materace piankowe, które łączą w sobie dobre gatunkowo komponenty i innowacyjne mechanizmy, są coraz chętniej wybierane przez polskich konsumentów.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Jaki materac piankowy wybrać? Przewodnik po materacach Sleepmed by Hilding

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jaki materac piankowy wybrać? Przewodnik po materacach Sleepmed by Hilding

Materace piankowe, niezwykle wygodne i zdrowe dla kręgosłupa, stopniowo wypierają standardowe rozwiązania sprężynowe. Dostępne w wielu wariantach, doskonale sprawdzają się w niemal każdej sypialni.

Co warto wiedzieć o materacach z pianki?

Nowoczesne materace piankowe, które łączą w sobie dobre gatunkowo komponenty i innowacyjne mechanizmy, są coraz chętniej wybierane przez polskich konsumentów. Do ich konstrukcji wykorzystuje się zaawansowane technologicznie rodzaje pianki poliuretanowej, w tym piankę wysokoelastyczną i termoelastyczną, a także niezwykle wytrzymałe pianki lateksowe. Użycie wysoko plastycznych i trwałych materiałów sprawia, że materace tego typu są nie tylko bardzo komfortowe, ale również posiadają cenione właściwości ortopedyczne - ich powierzchnia doskonale dopasowuje się do krzywizn sylwetki, dzięki czemu każdy odcinek kręgosłupa otrzymuje optymalne wsparcie.

Na rynku znajdziemy szeroką gamę materacy piankowych. Różnić będzie je nie tylko logo producenta czy rodzaj pianek, ale także zagęszczenie materiału, które bezpośrednio przekłada się na odczuwany komfort. Wśród oferowanych rozwiązań znajdziemy więc materace miękkie, średniotwarde, twarde i bardzo twarde. Tak duże zróżnicowanie stopni twardości sprawia, że materac piankowy, odpowiednio dobrany do gabarytów sylwetki, stanowi uniwersalną propozycję jako wypełnienie łóżka.

Materace piankowe Sleepmed - przegląd

Poszukując nowego rozwiązania do sypialni, warto sięgnąć po produkty od renomowanej marki. Materac piankowy Sleepmed by Hilding Anders jest gwarancją najwyższej jakości i prozdrowotnego działania, które zostało potwierdzone w serii restrykcyjnych testów.

1. Materace Sleepmed Standard

Materace piankowe z kolekcji Standard bazują na dwóch warstwach pianki wysokoelastycznej VPPHR. Materiał ten - ze względu na podwyższoną elastyczność - precyzyjnie ugina się w miejscach styku tkaniny z ciałem, równocześnie zapewniając delikatny opór, dzięki czemu optymalnie wspiera i amortyzuje newralgiczne partie ciała. Konstrukcję materaca uzupełnia profilowana pianka termoelastyczna VitaRest, która wzmaga poczucie wygody. O higieniczność i przewiewność rozwiązania dbają tu pionierskie technologie. Blaty piany VPPHR zostały wyposażone w system kanałów wentylacyjnych, a ich dodatkowe wielostrefowe cięcie (AirForce) usprawnia swobodny przebieg i wymianę powietrza między materacem a zewnętrznym środowiskiem.

2. Materace Sleepmed Plus

Kolekcja materacy piankowych Sleepmed Plus jest dedykowana dla bardziej wymagających konsumentów. W odróżnieniu od modeli standardowych rozwiązania te posiadają odpinany topper wykonany z pianki termoelastycznej. Uzupełnienie materacy o materiał, który reaguje na temperaturę ciała, a w efekcie delikatnie otula sylwetkę śpiącego, sprawia, że sen na rozwiązaniach tego typu jest niezwykle komfortowy. Top można z łatwością ściągnąć lub przepiąć na drugą stronę materaca, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania twardości podłoża do osobistych oczekiwań. Na uwagę zasługuje również specjalistyczny pokrowiec Probiotex, który towarzyszy modelom z kolekcji Plus. Dzianina zawiera aktywne probiotyki, które regularnie uwalniają się podczas snu, redukując liczbę roztoczy i drobnoustrojów, co odpowiada za utrzymanie higienicznych warunków do wypoczynku.

Materace piankowe Sleepmed - zarówno z kolekcji Standard, jak i Plus - należą do grupy profesjonalnych rozwiązań o statusie medycznych. Ze względu na swoje lecznicze funkcje doskonale odnajdują się w sypialniach osób z dolegliwościami natury ortopedycznej, ale także regularnych konsumentów, którym zależy na wysokiej jakości, a dalej - długiej żywotności sprzętu i podwyższonej wygodzie snu.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama