, wtorek 1 grudnia 2020
IMGW ostrzega: upał i gwałtowne burze
W ciągu minionej doby w dorzeczach Wisły i Odry notowano spadki poziomu wody głównie w strefach stanów średnich i niskich. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

IMGW ostrzega: upał i gwałtowne burze

MB/MAT.PRAS.
Niestety, upały i gwałtowne burze z porywami wiatru i opadami gradu nie odpuszczają. IMGW ostrzega przed upałem i nawałnicami, które mogą dzisiaj przejść przez powiat cieszyński.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje w dniu dzisiejszym upał oraz wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje dziś do godz. 20.00.

W ciągu minionej doby w dorzeczach Wisły i Odry notowano spadki poziomu wody głównie w strefach stanów średnich i niskich.

Podczas nadchodzącej doby prognozowane są dalsze spadki poziomu wody głównie w strefie stanów średnich i niskich. W miejscach wystąpienia burz z intensywnym opadem deszczu możliwe są wzrosty stanów wody (lokalnie gwałtowne) w strefie stanów średnich, miejscami do strefy stanów wysokich.

Wciąż obowiązują alarmy i pogotowia przeciwpowodziowe. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w Milówce, Radziechowach, Wieprzu i Żywcu. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje na terenie powiatu żywieckiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama