, środa 4 sierpnia 2021
Hażlach: Mieszkańcy zbudowali i powiesili budki dla nietoperzy
Budki według wzorca z Leśnego Parku Niespodzianek z Ustronia budowali razem dziadkowie i wnukowie. fot: UG.HażlachDodaj do Facebook

Hażlach: Mieszkańcy zbudowali i powiesili budki dla nietoperzy

UM
Hażlach: Mieszkańcy zbudowali i powiesili budki dla nietoperzy

Swoją budkę dla nietoperzy zbudował wraz z czteroletnim synem wójt Hażlacha Grzegorz Sikorski.


Hażlach: Mieszkańcy zbudowali i powiesili budki dla nietoperzy

Budka dla nietoperza powinna mieć ok. 30 cm wysokości, w środku drążek u sufitu, wlot od spodu, no i trzeba uważać, by nie zawiesić jej do góry nogami.

Lekcje o nietoperzach, maskotki i wieczorne podchody – a wreszcie rozwieszanie własnoręcznie zrobionych budek dla nietoperzy. Tak gmina Hażlach zakończyła projekt edukacyjny dla najmłodszych, w który zaangażowała się cała lokalna społeczność.

Stowarzyszenie Na rzecz Rozwoju Wsi Rudnik w gminie Hażlach od dawna organizuje dzieciom lekcje z żywymi zwierzętami. Teraz przyszedł czas na nietoperze. Ponieważ tych latających ssaków w okolicy nie brakuje w oryginalny pomysł zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale cała lokalna społeczność.
Budki według wzorca z Leśnego Parku Niespodzianek z Ustronia budowali razem dziadkowie i wnukowie, a nawet wójt Hażlacha Grzegorz Sikorski z 4-letnim synem.

Jak się okazuje wykonanie takiej budki nie jest tak trudne, a dla zainteresowanych podpowiadamy : budka dla nietoperza powinna mieć ok. 30 cm wysokości, w środku drążek u sufitu, wlot od spodu, no i należy uważać, by nie zawiesić jej do góry nogami.

Ten oryginalny pomysł uzyskał dofinansowanie m.in. w ramach cieszyńskiego GIVING CIRCLE. Całkowity koszt projektu to 4 tys. zł

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama