, poniedziałek 20 stycznia 2020
Gmina Chybie rozpoczęła realizację projektu pn. „Rozwój e-usług w Gminie Chybie”
System e-urząd pozwoli mieszkańcom gminy przede wszystkim na zdalne załatwianie spraw. fot: Gmina ChybieDodaj do Facebook

Gmina Chybie rozpoczęła realizację projektu pn. „Rozwój e-usług w Gminie Chybie”

MAT.PRAS.
Ostatniego listopada 2016 r. wójt Gminy Chybie – Janusz Żydek podpisał umowę o dofinansowanie z Zarządem Województwa Śląskiego na realizację projektu pn. „E-usługi w gminie Chybie”, co znacznie ułatwi mieszkańcom załatwienie wszelkich spraw urzędowych.

Projekt wspiera rozwój elektronicznych usług publicznych w zakresie e-administracji oraz zwiększenie dostępu obywateli i przedsiębiorców do cyfrowych usług publicznych on-line, które będzie można wykonać drogą internetową, bez wychodzenia z domu. Przy użyciu Internetu możliwe będzie załatwienie spraw związanych ze złożeniem deklaracji podatkowych, deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, pozyskanie szeregu odpisów i zaświadczeń, a także złożenie wniosku na wykonanie zjazdu czy usunięcie drzew. W ramach e-usług zostanie udostępniony także moduł płatności.

System e-urząd pozwoli mieszkańcom gminy przede wszystkim na zdalne załatwianie spraw. Wszystko dzięki portalowi interesanta z elektroniczną skrzynką podawczą, formularzami elektronicznymi i podsystemem płatności elektronicznych, które będą dostępne pod adresem urzędu. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom mieszkańcy będą mieli także dostęp do informacji o swoich zobowiązaniach podatkowych i opłatach.

Zakończenie realizacji projektu zaplanowano do dnia 31.03.2018r.
Całkowita wartość projektu: 698 649,84 zł, w tym dofinansowanie: 593 153,71 zł)

Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla osi priorytetowej: II. Cyfrowe Śląskie, dla działania: 2.1. Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama