, wtorek 21 stycznia 2020
Dzieci z Ustronia zwyciężyły w konkursie Eko Odkrywcy
W gronie zwycięzców znalazły się dzieci z Ustronia fot: MAT. PRAS.Dodaj do Facebook

Dzieci z Ustronia zwyciężyły w konkursie Eko Odkrywcy

MAT.PRAS.
Zakończyła się czwarta edycja konkursu Eko Odkrywcy, w której wzięło udział blisko 170 placówek edukacyjnych z całej Polski. W gronie zwycięzców znalazły się dzieci z Ustronia. Zostały nagrodzone za projekt „Eko Einsteini”, którego celem jest uświadomienie młodym ludziom, jak cenne dla naszego środowiska są odnawialne źródła energii.

W czwartej edycji Eko Odkrywców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu rywalizowały z blisko 170 zespołami z całej Polski. Opracowany przez młodych ekologów projekt „Eko Einsteini” został doceniony przez komisję konkursową i trafił do finałowej dwudziestki. Podbił też serca internautów, którzy od 1 do 15 grudnia mogli głosować na swoich faworytów. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu w wysokości 3 tys. zł już wkrótce dzieci będą mogły wcielić swój pomysł w życie.

Konkurs Eko Odkrywcy to inicjatywa adresowana do dzieci i młodzieży z całej Polski. Już od czterech lat wydarzenie promuje praktyczne zdobywanie wiedzy ekologicznej i pomaga kształtować właściwe postawy wobec przyrody. Planując projekty młodzi ekolodzy przeprowadzają eksperymenty i doświadczenia, konstruują prototypy przyjaznych środowisku urządzeń i organizują liczne zajęcia terenowe. Zwycięzcy mogą samodzielnie zrealizować swoje ekologiczne pomysły, udowadniając sobie i otoczeniu, że dbanie o środowisko może by fascynującym doświadczeniem.

– Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA pyta wszystkich kandydatów do pracy o ich zabawy z okresu dzieciństwa, ponieważ istnieje bowiem bezpośredni związek pomiędzy nimi a umiejętnością rozwiązywania problemów
– mówi Rafał Kosik, ambasador konkursu Eko Odkrywcy 4 – Jestem pewien, że udział w tym konkursie zaprocentuje w przyszłości. Takie ćwiczenie z wyobraźni rozwija ciekawość świata, kształtuje kreatywność i inspiruje do działania – dodaje Kosik.

Stałym elementem konkursu jest przyznanie nagrody dodatkowej w postaci grupowego wyjazdu na zieloną szkołę o wartości 20 tys. zł. To specjalne wyróżnienie trafia do autorów najciekawszego i najbardziej innowacyjnego projektu. W tym roku zdobyli ją uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” w Opolu za pracę zatytułowaną „Future Designers”. Projekt zakłada badanie możliwości wykorzystania źródeł energii odnawialnej w powiązaniu z robotyką. Komisja konkursowa wyróżniła też trzy kolejne projekty: „Nasza Ziemia - Nasza sprawa, czyli jak sztuczne drzewa mogą zmniejszyć globalne ocieplenie”, „Odkrywamy przyrodę w wielkim mieście” oraz „Kochajmy ptaki”. Ich autorzy będą mogli odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama