, niedziela 24 czerwca 2018
Do Ustronia wrócił bocian, będzie wiosna?
Pomysłodawcą zamontowania kamery obserwującej od 2007 roku życie bocianów jest lokalne koło Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Do Ustronia wrócił bocian, będzie wiosna?

AK
Mamy dobrą wiadomość. W końcu zawitała wiosna. Kamera obserwująca gniazdo ustrońskich bocianów zarejestrowała przylot bociana. Pierwszy bocian pojawił się w gnieździe w poniedziałek.

Pomysłodawcą zamontowania kamery obserwującej od 2007 roku życie bocianów jest lokalne koło Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej. Mimo, że bocian jest wychudzony i na pewno bardzo zmęczony, nie zawiódł. Ci, którzy czekali z niecierpliwością na jego powrót, mogą go zobaczyć tutaj.

- W Ustroniu nawet gdy zima szybciej ustępowała wiośnie, zdarzało się, że bociany przylatywały w połowie kwietnia. Czyli często dwa, trzy tygodnie później niż w innych częściach Polski. Mimo, iż teoretycznie Ustroń jest jednym z pierwszych gniazd od południa skąd bociany lecą, to jednak do tego gniazda przylatują najbardziej wytrwałe, zahartowane bociany - górale - przyznaje w rozmowie z naszym portalem Marek Radziszewski, koordynator projektu "Bociany integrują" i dodaje, że bociany są widywane w różnych częściach Polski, w okolicach Białegostoku zaczynają zdychać z powodu braku pokarmu. Miejmy nadzieję, że ustroński bocian wrócił, bo dobrze wie, że zima skończy się na dobre.

Projekt "Bociany Integrują" - obserwacja bocianiego gniazda w Ustroniu jest do dzieci, młodzieży, jak również osób dorosłych, chcących poznać życie bociana białego, który jest ptakiem typowo polskim i rozpoznawanym przez każdego z nas.

Aktualizacja 15.00

Teraz już jesteśmy pewni, że zima się skończyła. Zerknęliśmy z ciekawości, co słychać u naszego bociana. Okazuje się, że nie jest już sam. Przyleciał drugi. Oczekujemy zatem na pisklęta.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tak, w Ustroniu już jest. A za 2-3 tygodnie będzie w Wiśle jak przejdzie przez wąską cieśninę w Obłaźcu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama