, piątek 14 sierpnia 2020
Czym kierować się wybierając drewno kominkowe i opałowe?
Siedziba firmy mieści się w Cieszynie przy ul. Bielskiej 190. fot: www.drewno.cieszyn.plDodaj do Facebook

Czym kierować się wybierając drewno kominkowe i opałowe?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czym kierować się wybierając drewno kominkowe i opałowe?

Aby nie pogubić się w łamigłówkach dotyczących miary drewna przedstawiciel firny poleca zakup drewna w tzw. "siatkopaletach". www.drewno.cieszyn.pl


Czym kierować się wybierając drewno kominkowe i opałowe?

Wymiary "siatkopalety" powinny wynosić 80x120x105 cm. fot. www.drewno.cieszyn.pl


Czym kierować się wybierając drewno kominkowe i opałowe?

Drewno powinno być sezonowane w sposób tradycyjny czyli na wolnym powietrzu. fot. www.drewno.cieszyn.pl


Czym kierować się wybierając drewno kominkowe i opałowe?

Jeżeli ktoś planuje zakup drewna w tym roku powinien zwrócić uwagę na jego wilgotność. fot. www.drewno.cieszyn.pl


Czym kierować się wybierając drewno kominkowe i opałowe?

Siedziba firmy mieści się w Cieszynie przy ul. Bielskiej 190. fot. www.drewno.cieszyn.pl

Pierwsze przymrozki sprawiły, iż do kominków i pieców trafiły pierwsze kawałki drewna, które w zależności od naturalnych właściwości, obróbki oraz sposobu sezonowania - mniej lub bardziej spełniają nasze oczekiwania. Czym zatem kierować się przy zakupie drewna kominkowego i opałowego?

- Bardzo istotny wpływ na sposób i efekt spalania ma zarówno jakość drewna, jak również sposób i czas jego sezonowania. Mało kto zdaje sobie sprawę, iż drewno źle składowane będzie się paliło szybciej i mniej efektywnie. W celu uzyskania najwyższej wartości kalorycznej drewno powinno być sezonowane w sposób tradycyjny czyli na wolnym powietrzu. Tak też robimy w naszym punkcie, gdzie przez pierwszy rok drewno składujemy pod gołym niebem. Po roku sezonowania na świeżym powietrzu drewno nadaje się już do palenia, jednak optymalnie byłoby gdyby klient przez kolejny rok składował drewno pod wiatą - wyjaśnia przedstawiciel firmy "Łamacz" Drewno Opałowe z Cieszyna, która oprócz sprzedaży wysokogatunkowego drewna kominkowego i opałowego zajmuje się również jego cięciem, łupaniem na wymiar oraz sezonowaniem czyli przechowywaniem drewna do przyszłego sezonu grzewczego.

- Jeżeli ktoś planuje zakup drewna w tym roku powinien zwrócić uwagę na jego wilgotność. Jest to bowiem podstawowy warunek by drewno dobrze się paliło. Może też zaufać specjalistom w tym zakresie. Czyniona przez nas od lat ocena drewna pod kątem takich cech jak łatwość zapalania, długotrwałość spalania, trzaski i iskrzenie, wysokość, kolor i dynamika płomieni, intensywność żarzenia, skłonność do dymienia, wreszcie aromat dymu i sam zapach drewna, pozwala nam dobrać gatunek drewna stosowny do pory, okoliczności i rodzaju urządzeń grzewczych posiadanych przez naszych klientów - wyjaśnia przedstawiciel firmy, który zaznacza, iż drzewo świeże czyli takie niesezonowane, bezpośrednio po ścięciu - nadaje się do spalenia dopiero po minimum roku sezonowania, a optymalnie po 2-3 latach w zależności od gatunku drewna. Wtedy osiąga najwyższą jakość, pali się znacznie dłużej i daje więcej ciepła.

Bardzo istotna przy zakupie drewna jest również cena. Jakim wskaźnikiem kierować się jednak przy porównywaniu ceny? W różnych punktach sprzedaży cena kształtowana jest w odniesieniu do różnych miar objętości drewna. Ważne byśmy rozróżniali zależność między dwoma najczęściej stosowanymi miarami tj. metrem przestrzennym nasypowym (mpn) czyli ilością drewna kominkowego jaką zdołamy wsypać do 1 metrowej skrzyni oraz metrem przestrzennym drewna ułożonego (mpu) czyli ile mamy drewna po jego ułożeniu. Pomoże nam to podczas zakupu ocenić atrakcyjność cenową oferty. I tak: Jeden metr przestrzenny drewna nasypowego = 0.68 metra przestrzennego drewna ułożonego.

Aby nie pogubić się w łamigłówkach dotyczących miary drewna przedstawiciel firny poleca zakup drewna w tzw. "siatkopaletach". - Drewno jest w nich ściśle poukładane i klient jest w stanie sprawdzić czy paleta jest pełna czy ubrana. "Siatkopaleta" zawierająca 1 metr przestrzenny układanego, suchego drewna bukowego waży ok. 490 kg. Jej wymiary powinny wynosić 80x120x105 cm - wyjaśnia przedstawiciel i zachęca do wizyty w punkcie sprzedaży w Cieszynie, gdzie każdy uzyska pomoc w doborze odpowiedniego drewna. Aktualnie w sprzedaży oferowane jest takie drewno jak: buk, brzoza, dąb, jesion, olcha, świerk oraz rozpałka iglasta do CO (1000 l) oraz rozpadła iglasta do kominków (worek 40 l) i drewno do wędzenia (buk, olcha i gatunki owocowe, worek 40 l).

Firma "Łamacz" Drewno Opałowe jest firmą z 6-letnim doświadczeniem w sprzedaży najwyższej jakości drewna kominkowego, które gwarantuje wysoką wartość opałową i grzewczą. Swoim zasięgiem obejmuje teren Śląska Cieszyńskiego - Cieszyn, Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Ustroń, Wisła, Zebrzydowice oraz Zolzie. Siedziba firmy mieści się w Cieszynie przy ul. Bielskiej 190. Punkt sprzedaży czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem telefonu: +48 501 776 727 oraz mailowo: g.lamacz@op.pl. Szczegółowe informacje na temat oferty znajdują się na: www.drewno.cieszyn.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama