, poniedziałek 6 lipca 2020
Ciężko chora Nadia otrzymała wymarzony sprzęt narciarski
W wyborze odpowiedniego sprzętu Nadii doradzał profesjonalny instruktor narciarstwa.  fot: Fundacja Mam MarzenieDodaj do Facebook

Ciężko chora Nadia otrzymała wymarzony sprzęt narciarski

JM
Ciężko chora Nadia otrzymała wymarzony sprzęt narciarski

Nadia i jej wymarzony sprzęt narciarski. fot. Fundacja Mam Marzenie

Walcząca z ciężką chorobą nowotworową 9-letnia Nadia ze Strumienia kilka miesięcy temu wyznała wolontariuszom Fundacji Mam Marzenie: - Marzę o nartach z butami, kombinezonie, kasku i goglach. Dzięki zaangażowaniu sponsorów udało się spełnić nie tylko to marzenie.

W sierpniu ubiegłego roku rodzice Nadii poinformowani zostali o tym, że w organizmie jej córki wykryty został zlokalizowany w gardle mięsak tkanek miękkich. Dziewczynka znalazła się pod opieką lekarzy z Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Rozpoczęło się długie i intensywne leczenie chemio- oraz radioterapią. - Nadia jest strasznie silną osobą i jak większość dzieci radzi sobie niesamowicie. Rozumie, że musi się pomęczyć i robić to co jej każą, bo wie że tak musi być, że to wszytko dla jej dobra - mówiła nam pani Sylwia, mama Nadii, kiedy po raz pierwszy na łamach naszego portalu opisaliśmy historię jej córki.

Takim dzieciom jak Nadia pomaga Fundacja Mam Marzenie. Od blisko ośmiu lat spełnia najskrytsze marzenia dzieci z chorobami zagrażającymi życiu. Dziewczynka podczas zabawy i rozmowy z jej wolontariuszami wyznała: "marzę o nartach z butami, kombinezonie, kasku i goglach".

W niedzielne popołudnie, w jednej z wiślańskich wypożyczalni sprzętu narciarskiego, udało się spełnić to marzenie. Nadia do samego końca nie wiedziała, że to właśnie tego dnia jej marzenie się spełni. - Dziewczynka wypytywała nawet swoich rodziców, dlaczego w wycieczce nie towarzyszy jej siostrzyczka - opowiada Katarzyna Olek, wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie.

W wyborze odpowiedniego sprzętu Nadii doradzał profesjonalny instruktor narciarstwa. Po chwili namysłu mała marzycielka zdecydowała. Wybrała czarno-niebieski kombinezon (to ulubione kolory dziewczynki), niebieski kask, narciarskie gogle, kolorowe narty i kijki.

To jednak nie wszystko, bo dzięki zaangażowaniu wielu sponsorów, dziewczynka otrzymała również karnet do wykorzystania na jednym z istebniańskich stoków oraz zaproszenie na weekend do Wisły. Usłyszała również zapewnienie, że jeśli tylko wyrośnie z otrzymanego właśnie sprzętu, zostanie on jej wymieniony na nowy. Kiedy tylko stan zdrowia Nadii na to pozwoli, będzie mogła już wyruszyć na narciarski stok.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Poomoc.pl też spełniła już 2 marzenia ale o tym nikt nie napisze :(

Zdrówka Nadziu! I spełnienia wszystkich marzeń.
:*

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama