, poniedziałek 30 listopada 2020
Cieszyn:Ograniczenia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej
W związku z kolejnymi ograniczeniami ustalonymi przez rząd, władze miasta zawieszają kursy autobusów komunikacji miejskiej.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Cieszyn:Ograniczenia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej

UM
Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną z dniem 26 marca (tj.od czwartku) do odwołania wprowadza się dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

W związku z kolejnymi ograniczeniami ustalonymi przez rząd, władze miasta zawieszają kursy autobusów komunikacji miejskiej. Jak tłumaczy decyzję ratusz, z powodu obostrzeń i nakazu pozostawania w domach mieszkańcy nie korzystają z komunikacji publicznej. Kursy pustych autobusów są nierentowne. Należy brać pod uwagę, że koszty związane z pandemią koronawirusa znacznie uszczuplą budżet miasta.

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że:

 • zawiesza się obsługę linii nr 5, 50 i 41,
 • skraca się obsługę linii nr 10, 21 i 40 do godz. 17:00 (wszystkie kursy rozpoczynające się na tych liniach przed godziną 17:00 będą obsługiwane w całości).
 • Ponadto informujemy, że przedłużone zostają wcześniej wprowadzone ograniczenia tj.: autobusy kursują jak w dni wolne od nauki szkolnej (nie są obsługiwane kursy z oznaczeniem „S”), - kierowcy nie sprzedają biletów, w oznaczonych autobusach, ograniczona jest możliwości wsiadania i wysiadania przednimi drzwiami.
 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama