, czwartek 25 kwietnia 2024
Cieszyn: Zielona Eko-Klasa w siódemce
W ciepłe dni, uczniowie cieszyńskiej podstawówki lekcje mają nie tylko w zamkniętych murach szkolnych. fot: AK



Dodaj do Facebook

Cieszyn: Zielona Eko-Klasa w siódemce

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Cieszyn: Zielona Eko-Klasa w siódemce

Z klasy w ogrodzie zadowoleni są uczniowie. fot. AK


Cieszyn: Zielona Eko-Klasa w siódemce

Eko-Klasa służy wszystkim uczniom. fot. AK


Cieszyn: Zielona Eko-Klasa w siódemce

Nauka staje się tu ciekawą przygodą i radością, a dzieci szybciej chłoną wiedzę - przyznaje Jadwiga Wąsowicz. fot. AK


Cieszyn: Zielona Eko-Klasa w siódemce

- Zajmuję się naszym ogródkiem w szkole, ale nawet po szkole pomagam mojemu dziadkowi - mówi Wiktoria Badura. fot. AK


Cieszyn: Zielona Eko-Klasa w siódemce

- Tutaj jest super. Dużo drzew, świeże powietrze - przyznaje Artur Tochaczek. fot. AK

W Szkole Podstawowej nr 7, w Cieszynie rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i dzieci stworzyli z wielkiej chęci i z własnych środków Eko-klasę. Jedyną taką w powiecie. - Od zawsze było to naszym małym marzeniem - przyznaje Jadwiga Wąsowicz, dyrektorka szkoły.

W ciepłe dni, uczniowie cieszyńskiej podstawówki lekcje mają nie tylko w zamkniętych murach szkoły. Uczą się w szkolnym ogrodzie, gdzie w specjalnie stworzonej Eko-Klasie znajduje się szkolna tablica, ławki, specjalne plansze z owocami, grzybami, ptakami, skałami. W drewnianych rabatach dzieci posadziły warzywa, kwiaty i zioła. Powstały również dwie mini stacje meteorologiczne, gdzie uczniowie sprawdzają temperaturę, opady deszczu.

- Eko-Klasa służy wszystkim uczniom. Prowadzimy tu różne lekcje, nie tylko te z przyrody. Od początku chcieliśmy się w jakiś sposób wyróżnić. Mamy możliwości, bo mamy ogród, a dzieci czerpią wiele satysfakcji, gdy lekcje nie muszą odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach. Nauka staje się tu ciekawą przygodą i radością, a dzieci szybciej chłoną wiedzę - przyznaje Jadwiga Wąsowicz.

- Według podstawy materiału dzieci uczą się tu o roślinach, zwierzętach. Tablice tematyczne przygotowali nasi nauczyciele. Wyobraźnia jest najważniejsza, a jeśli jeszcze można obcować z naturą, ma to niesamowity wpływ na naszych uczniów - przyznaje dyrektorka.

Z klasy w ogrodzie zadowoleni są uczniowie - Tutaj jest super. Dużo drzew, świeże powietrze - przyznaje Artur Tochaczek. - Można robić dużo ciekawych rzeczy. Nawet zadania domowe - dodaje z uśmiechem Jakub Wiśniowski. - Mamy nawet ptaki, które zaczęły budować tu swoje gniazdo, malujemy obrazki na tablicy - przyznał Patryk Wojtas. Młodzi uczniowie czerpią wielką satysfakcję ze swojego małego ogrodu. Bez problemu umieją rozróżnić miętę od bazylii, czy majeranku. - Zajmuję się naszym ogródkiem w szkole, ale nawet po szkole pomagam mojemu dziadkowi - mówi Wiktoria Badura.

Wszystko powstało dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności. - Mamy niezwykłych nauczycieli, rodziców, dla których dobro naszych uczniów jest najważniejsze. Tam, gdzie są cudowni ludzie, tam wszystko można zrealizować. Liczą się tylko dobre chęci i poświęcenie - dodaje dyrektorka.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

CUDOWNY POMYSŁ ! SUPER PANI DYREKTOR A DZIECI SZCZĘŚCIARZE ,ŻE MAJĄ TAKĄ SZKOŁĘ!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama