, niedziela 13 czerwca 2021
Cieszyn: Testy na obecność COVID-19 pracowników DPS
W piątek, 29 maja 2020 roku w Domu Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów w Cieszynie odbędą się badania wymazowe pracowników na obecność wirusa SARS-CoV-2.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Testy na obecność COVID-19 pracowników DPS

red.mat.pras
W piątek, 29 maja 2020 roku w Domu Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów w Cieszynie odbędą się badania wymazowe pracowników na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Akcja prowadzona jest we współpracy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim w Katowicach i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Cieszynie i ma charakter profilaktyczny.

Wprowadzone jeszcze w marcu ograniczenia dotyczące funkcjonowania mieszkańców i personelu oraz reżim sanitarny przyniosły efekt w postaci braku jakichkolwiek symptomów choroby na terenie placówki, warto jednak potwierdzić ten stan profesjonalnymi badaniami.

Dom Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów w Cieszynie zapewnia całodobowe wsparcie 116 mieszkańcom – przewlekle psychicznie chorym mężczyznom. W dobie pandemii zarówno mieszkańcy jak i kadra z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością włączyli się w przygotowanie Domu na funkcjonowanie w sytuacji kryzysowej, jaką jest choroba zakaźna.

Jeśli chcesz wspomóc działalność Bonifratrów i personelu w zapewnieniu bezpiecznych, godnych warunków życia osób dotkniętych chorobą, niepełnosprawnością i często wykluczeniem – możesz to zrobić zostając wolontariuszem w Domu Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów w Cieszynie lub działającego na naszym terenie hospicjum dla osób dotkniętym chorobą nowotworową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama