, piątek 21 luty 2020
Cieszyn: Protest przeciwko wieży przekaźnikowej!
Już dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się protest przeciwko powstaniu wieży przekaźnikowej w Cieszynie. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Protest przeciwko wieży przekaźnikowej!

UM
Już dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się protest przeciwko powstaniu wieży przekaźnikowej w Cieszynie. Wszystkich dla których zarówno wygląd miasta i ochrona środowiska jest ważna zapraszamy do wsparcia protestu. Spotkanie odbędzie pomiędzy halą targową, a kortami przy Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków na ul. Sportowej, czyli w miejscu w którym budowana jest wieża przekaźnikowa.

To nie pierwszy przypadek, gdy operator sieci Play ma problemy z budową nowej stacji. Podobne sytuacje miały miejsce w ostatnich latach w takich miastach jak Kraków, Gdańsk,Lublin czy pobliskich Warszowic. Mieszkańcy zwykle argumentują swój sprzeciw obawą o zdrowie i życie, oraz spodziewanym spadkiem cen nieruchomości znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie masztu.

Cieszyn dodatkowo straci wizerunkowo bo wieża powstaje w zabytkowej części miasta i będzie szpecącą konkurencją dla Wzgórza Zamkowego. To kiepski widok również dla czeskiego sąsiada,a obawy o zagrożenia dla środowiska oraz negatywny wpływ na zdrowie mają mieszkańcy Czeskiego Cieszyna. Swój niepokój na facebookowej stronie wyraził również wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna Vít Slováček.

- Nasi przedstawiciele wsparli protest, który ma na celu zachowanie widoku na najstarszą część Cieszyna, podobnie jak zachowanie widoku na Czeski Cieszyn z Wieży Piastowskiej, a także uchronienie naszych mieszkańców przed niewłaściwym umieszczeniem stacji przekaźnikowej. Jesteśmy zdziwieni, iż na polskiej stronie w ogóle doszło do takiej sytuacji, gdyż mowa jest o pamiątkowej części miasta z najbardziej cennymi budowami. W naszym mieście przyjęliśmy już takie regulacje prawne dotyczące miejscowego planu zagospodarowania, tak by podobne sytuacje nie miały miejsca. Podobnie jak mieszkańcom dwumiasta, tak i nam nie podoba się wizja zaburzenia widoku na siedzibę książąt piastowskich, poprzez budowę ponad 60-metrowej wieży. Rozumiemy także obawy mieszkańców związane z wpływu elektromagnetycznego, a także obniżenia wartości ich nieruchomości związane z sąsiedztwem tejże budowli” - czytamy na stronie KDU-ČSL Český Těšín, którą w Czeskim Cieszynie reprezentuje wiceburmistrz Vít Slováček.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama