, środa 4 sierpnia 2021
Cieszyn: Ośrodek prowadzony przez Boromeuszki w kwarantannie
W Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Sióstr Boromeuszek w Cieszynie zakażona koronawirusem jest jedna osoba z personelu.  fot: ZOL CieszynDodaj do Facebook

Cieszyn: Ośrodek prowadzony przez Boromeuszki w kwarantannie

UM
Zakażenie koronawirusem jest szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, ale również tych obciążonych przewlekłymi chorobami. Jednak wprowadzenie nawet najbardziej restrykcyjnych przepisów sanitarnych nie jest skutecznym zabezpieczeniem. W Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Sióstr Boromeuszek w Cieszynie zakażona koronawirusem jest jedna osoba z personelu.

Dla ośrodka oznacza to obecnie, nie tylko szczególny nadzór służb sanitarnych nad personelem, ale przede wszystkim nad pensjonariuszami. Wiąże się to, przede wszystkim, z trudną sytuacją kadrową i utrzymaniem ciągłości działania placówki. Dyrekcja podejmuje starania zmierzające do tego, by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się epidemii. Do odwołania obowiązywać będzie zakaz wstępu dla wszystkich osób nie związanych z pracą ośrodka. W placówce przebywa ok. 120 osób.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to niepubliczny zakład opieki zdrowotnej świadczący usługi pielęgnacyjne i opiekuńcze dla osób obłożnie i przewlekle chorych nie wymagających hospitalizacji, wymagających jednak profesjonalnej, całodobowej opieki oraz pielęgnacji i kontynuacji leczenia. Placówka przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn przewlekle chorych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama