, niedziela 13 czerwca 2021
Cieszyn: Oddział Chorób Wewnętrznych zamknięty z powodu koronawirusa
W szpitalu pomimo wdrożeń procedur i stosowanie reżimu sanitarnego zakażenia nadal pojawiają się wśród personelu jak również pacjentów. W piątek z powodu zakażenia wirusem zamknięto Oddział Chorób Wewnętrznych.  fot: arch.GC.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Oddział Chorób Wewnętrznych zamknięty z powodu koronawirusa

UM
W przestrzeni publicznej można już zaobserwować znaczne rozluźnienie związane z obostrzeniami. Zdjęliśmy maseczki i przestaliśmy stosować wymaganą odległość, choć te nadal obowiązują w sklepach i miejscach o dużym zagęszczeniu. Tymczasem koronawirus nie znikł jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i nadal jesteśmy narażeni na zakażenie. W szpitalu pomimo wdrożeń procedur i stosowanie reżimu sanitarnego zakażenia nadal pojawiają się wśród personelu jak również pacjentów. W piątek z powodu zakażenia wirusem zamknięto Oddział Chorób Wewnętrznych.

- 29.05.2020 rozpoznano u chorego wypisanego z oddziału wewnętrznego zakażenie SARS CoV 2.
Z tego powodu niezwłocznie wdrożono postępowanie diagnostyczne we współpracy z Powiatowa Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Cieszynie. Zgodnie z zasadami zamknięto oddział ( wstrzymano przyjęcia i wypisy). Rozpoczęto wykonywanie badań w kierunku SARS CoV 2 u pacjentów i personelu zgodnie z rekomendacjami GIS. Do 1.06.2020 wykryto wirusa u 7 pacjentów oraz 2 osób z personelu medycznego. Brak jest jednak możliwości ustalenia przyczyny wyjściowej z powodu obecności wirusa SARS CoV 2 u personelu, który stosował środki ochrony indywidualnej w czasie pracy. Istnieje zatem możliwość, że do zakażenia doszło poza szpitalem. Dochodzenie epidemiologiczne jest prowadzone przez sanepid również w środowiskach z których przyszli pacjenci. W szpitalu utrzymano dotychczasowe zasady ochrony osobistej, pomimo liberalizacji obowiązku ich użycia w przestrzeni publicznej. Z powodu dużej ilości zakażeń w województwie śląskim i wzrastającej liczby osób z dodatnim wynikiem SARS CoV 2 w okolicznych powiatach i w szpitalu zaostrzono procedury zapobiegające szerzeniu sie zakażeń. Zwiększono ilość testów wykonywanych u chorych przyjmowanych do szpitala oraz zwiększono dystans między chorymi w szalach szpitalnych. Do czasu opanowania sytuacji oddział wewnętrzny będzie zamknięty, a chorzy wymagający leczenia będą kierowani do sąsiednich szpitali
– mówi dr. n. med. Agnieszka Misiewska-Kaczur.

Apelujemy zatem o stosowanie się do obowiązujących przepisów. Jednocześnie przypominamy o mandatach karnych za niestosowanie się do zasad kwarantanny bądź nadzoru epidemiologicznego. Za brak maseczki w sklepach i w miejscach gdzie nie można zachować odległości również można dostać mandat karny. Luzowanie obostrzeń nie zwalnia nas z obowiązku zachowania ostrożności jak i odpowiedzialnego i rozsądnego zachowania.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama